אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הולנד ומונטי: לעבור כבר מינואר לפיקוח משותף על הבנקים צילום: בלומברג

אירופה במשבר

הולנד ומונטי: לעבור כבר מינואר לפיקוח משותף על הבנקים

נשיא צרפת וראש ממשלת איטליה לוחצים על מדינות באירופה להסיר את התנגדותן למהלך שיעביר את הפיקוח מהממשלות לאיחוד האירופי

06.10.2012, 15:36 | בלומברג

נשיא צרפת פרנסואה הולנד וראש ממשלת איטליה מריו מונטי לוחצים על מדינות באירופה, ביניהן גרמניה ופינלנד, להסיר את התנגדותן לתוכנית האיחוד האירופי ליישום פיקוח משותף על הבנקים ב-1 בינואר.

להולנד ומונטי הצטרפו אתמול ראשי הממשלות של ספרד, פורטוגל ומלטה בקריאה להתקדמות במפגש הפסגה האזורי בבריסל ב-19-18 באוקטובר.

פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל. הולנד ומונטי רוצים פיקוח משותף כבר מינואר הקרוב, צילום: בלומברג פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל. הולנד ומונטי רוצים פיקוח משותף כבר מינואר הקרוב | צילום: בלומברג פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל. הולנד ומונטי רוצים פיקוח משותף כבר מינואר הקרוב, צילום: בלומברג

"המועצה האירופית הבאה חייבת לסלול את הדרך לקראת הקמה של מערכת אירופית יחידה לפיקוח על הבנקים, צעד שיש להחליט עליו לפני סוף השנה ולהתחיל לפעול ליישומו בינואר 2013", אמרו חמשת המנהיגים בהצהרה משותפת לאחר שנפגשו בוולטה שבמלטה. נשיא הנציבות האירופית חוסה בארוסו השתתף גם הוא בפגישה.

הולנד ומונטי דוחים את קריאותיהם של חלק מקובעי המדיניות, ביניהם שר האוצר הגרמני וולפגנג שויבלה, להאט את קצב העברת הפיקוח על הבנקים מהרשויות הלאומיות לבנק המרכזי האירופי. המנהיגים באיחוד האירופי קראו להקמת גוף מפקח יחיד ביוני כתנאי לכך שיעניקו לבנקים ב-17 מדינות גוש היורו גישה ישירה לקרן החילוץ הקבועה ששווייה 500 מיליארד יורו (651 מיליארד דולר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות