אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות הרבעון השלישי בארה"ב צפויים להיות הגרועים ביותר מאז 2009 צילום: בלומברג

דוחות הרבעון השלישי בארה"ב צפויים להיות הגרועים ביותר מאז 2009

מחר תפתח יצרנית האלומיניום אלקואה את עונת הדו"חות בארה"ב; אנליסטים צופים כי הרווח למניה של חברות במדד S&P 500 ירדו ב-2.7% לעומת הרבעון מקביל

08.10.2012, 16:59 | סוכנויות הידיעות
ההאטה בכלכלה העולמית וההתאוששות החלשה של כלכלת ארה"ב צפויה להוביל לאחת מעונות הדוחות הרבעוניים הגרועה ביותר עבור החברות בארה"ב מאז 2009.

אנליסטים צופים כי הרווחים של החברות בתקופה שהסתיימה בספטמבר יירדו – הירידה הראשונה לאחר 11 חודשים רצופים על עליות ברווחים.

חברות האנרגיה וחומרי הגלם צפויות להוביל את הירידות והסקטור הפיננסי צפוי, לפי האנליסטים, להיות אחד היחידים שידווחו על עליות ברווחים.

אנליסטים צופים כי הרווח למניה של חברות ב-S&P 500 ירד ב-2.7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, כך לפי חברת המחקר FactSet. רק לפני שלושה חודשים אנליסטים צפו צמיחה של 1.9% ברווחים.

ארכיון, צילום: בלומברג ארכיון | צילום: בלומברג ארכיון, צילום: בלומברג

בשלושת החודשים האחרונים אזהרות רווח מצד חברות גדולות לגבי ירידה ברווח השנתי עקב חולשת הכלכלה העולמית, הזינו את התחזיות הפסימיות.

פדקס ו-UPS אשר נחשבות כמדד לבריאות הכלכלה העולמית, הורידו את תחזיותיהן לשנה בדוחות האחרונים שלהן, עקב האטה במסחר הבינלאומי.

באוגוסט, הזהיר מנכ"ל קטפילר בראיון לפיננשל טיימס לגבי חוסר ודאות גדולה יותר בצמיחה העולמית וצפה כי יידרשו עוד חמש שנים לפחות עד שכלכלת אירופה תחל לצמוח.

עונת הדו"חות תחל עם אלקואה, יצרנית האלומיניום אשר תדווח מחר (ג') אחרי המסחר, ולאחריה ידווחו ג'יי פי מורגן ובנק ההשקעות וולס פארגו ביום שישי.

"אפילו עם הורדת התחזיות, רווחים של חברות עשויים עדיין לאכזב ולהוסיף לחץ על המניות", אמר מייקל קסטנר, מנהל בהליארד אסט מנג'מנט. "מדאיג לראות אזהרות מפדקס וחולשה נוספת בשוק התובלה אשר מצביעים על כך שזה לא יהיה רבעון טוב", הוא אמר.

החברות הפיננסיות צפויות להיות אחת מנקודות האור היחידות בעונת הדוחות הקרבה ולדווח על גידול של 10% ברווחים – כך לפי FactSet.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות