אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Web Platform Docs: "מכון התקנים" הקהילתי של האינטרנט

Web Platform Docs: "מכון התקנים" הקהילתי של האינטרנט

גוגל, אפל, מיקרוסופט, פייסבוק, אדובי וחברות טכנולוגיה מובילות נוספות חנכו פרויקט תקינה חדש. במסגרתו יפעל אתר קהילתי פתוח שירכז את כל העדכונים והמידע על תקני רשת, במטרה להקל על ציבור המפתחים

09.10.2012, 10:09 | ניצן סדן

חברות טכנולוגיה מובילות, ביניהן מיקרוסופט, גוגל, אפל, פייסבוק, HP, נוקיה, מוזילה, אדובי ואחרות הודיעו אמש (ב') על השקת פרויקט חדש בשם Web Platform Docs, במסגרתו ירוכז מידע על תקני האינטרנט השונים באתר קהילתי אחד. לפי דיווח של TechCrunch, האתר יציג עדכונים, חידושים ותוספות בתקני רשת ופורמטים כדוגמת html5, css4 ואחרים. בנוסף, יוצג בו חומר על תקנים קיימים.

"האתר נועד להיות מקור מידע יחיד ומוחלט", מסרו ל-TechCrunch גורמים באדובי. במקרים רבים נאלצים מפתחים לערוך בדיקות למוצרים ושירותים שלהם במטרה להבין איזה פורמט מתאים לאיזה יישום ולהיפך - בדרך של ניסוי וטעיה. זאת, בשל היעדר סמכות טכנית רשמית שתוכל להשיב לשאלות כמו "האם הקוד שלי יעבוד עם הפלטפורמה/התקן/האתר הזה?". פרויקט Web Platform Docs נועד לפתור בעיות אלה.

קהילה שיתופית ולא תחרותית

באתר, שינוהל בידי W3C, ימצאו המפתחים חומר בנוגע ל-API, יכולות ומגבלות דפדפנים, דוגמאות קוד ועוד. בשלב זה הוא מכיל מידע על תוכנות מבית החברות המייסדות, אולם כל ארגון ומפתח יוכלו לתרום לו (האתר יפעל במודל דמוי wiki). החברות המייסדות טוענות שבכוונתן לקדם קהילה שיתופית ולא לבנות זירה תחרותית.

אנשים בקהילות הרשת, ביניהם מעצבים ומפתחים, מחזיקים בניסיון וידע מעשי בהיקף עצום", אמר מנהל W3C, טים ברנרס-לי. "Web Platform Docs הוא פרויקט שאפתני בו נוכל לעזור איש לרעהו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות