אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה: "תוצאות חסרות תקדים בניסוי שלב 2 לטיפול בחולי פרקינסון"; המניה מזנקת ב-10%

אינטק פארמה: "תוצאות חסרות תקדים בניסוי שלב 2 לטיפול בחולי פרקינסון"; המניה מזנקת ב-10%

החברה מעריכה, כי במידה והתכשיר יאושר לשיווק, הוא יגיע למכירות שנתיות של כ-600 מיליון דולר

09.10.2012, 14:49 | גיא בן סימון
אינטק פארמה העוסקת בהשבחת תרופות קיימות דיווחה היום (ג') על הצלחה בניסוי הקליני שלב 2 שביצעה בתכשיר האקורדיון – לבודופה שפיתחה לטיפול בחולי פרקינסון בשלבים מתקדמים של המחלה. החברה מעריכה, כי במידה והתכשיר יאושר לשיווק, הוא יגיע למכירות שנתיות של כ-600 מיליון דולר. המניה מזנקת ב-10%.

אקורדיון–לבודופה הוא תכשיר ייעודי שפיתחה אינטק פארמה המכיל את תרופת הלבודופה במינונים שונים לצורך טיפול במחלה בשלביה השונים. תכשיר האקורדיון-לבודופה מיועד לייצב את רמתה בדם ובכך להביא, לראשונה, לירידה דרמטית בהפרעות המוטוריות ובמספר המתנים ביום באמצעות טיפול תרופתי אוראלי.

הניסוי, בו השתתפו 21 חולי פרקינסון בשלבים מתקדמים של המחלה, התבצע בשישה מרכזים רפואיים מובילים בישראל. החולים טופלו במשך שלושה שבועות במוצר האקורדיון-לבודופה ובמשך שלושה שבועות נוספים (בהצלבה), במוצרי הלבודופה המשווקים כיום, בהתאם למשטר הטיפול הנוכחי המיטבי של כל אחד מהחולים. 

בקרב 18 מהחולים הושגה ירידה משמעותית של 45% במשך המוגבלות החמורה בתנועתיות מ-5.1 שעות בממוצע ביממה ל-2.8 שעות בממוצע ביממה בעזרת התכשיר.

בנוסף הודגמה ירידה של 42% במשך הזמן הממוצע ביממה בו החולים סובלים מהפרעות תנועה בלתי רצוניות מ-1.2 שעות ל-0.7 שעות. בנוסף, החלק היחסי של הזמן בו החולה נמצא במצב פעיל מתוך סך השעות בהם הוא ער ביממה עלה מ-61% ל-77%.

להערכת אינטק פארמה, "התוצאות שהושגו הן חסרות תקדים בהשוואה למוצרי הלבודופה האוראליים המשווקים כיום, מבחינת יכולות הפחתת משך המוגבלות החמורה בתנועתיות יחד עם הפחתת ההפרעות המוטוריות הבלתי רצוניות".

אינטק פארמה עוסקת בתחום של השבחת תרופות קיימות באמצעות טכנולוגיה ייחודית שפיתחה בדמות "גלולת האקורדיון". המטרה של פיתוח זה היא לגרום לשחרור מושהה ומבוקר של החומר הכימי שבתרופה במערכת העיכול של החולה ועל ידי כך לשפר את יעילותה, להפחית מספר מתנים יומי ולגרום להפחתה משמעותית של תופעות הלוואי.

  , צילום: shutterstock צילום: shutterstock   , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות