אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אנחנו עובדים קשה, אבל מה שנשאר לחיסכון כמעט שולי" צילום: תומי הרפז

"אנחנו עובדים קשה, אבל מה שנשאר לחיסכון כמעט שולי"

עינת גליל וארז מלמד, פתח תקווה: "פעם היה אפשר לקחת משכנתא כשיש לך סכום התחלתי יחסית נמוך, היום גם אין את זה"

10.10.2012, 08:19 | הדס שפר
מי אתם:עינת גליל (33) וארז מלמד (41) גרים בדירת 2.5 חדרים בפתח תקווה, שבבעלות משפחתו של ארז. עינת פקידה בחברה פרטית וסטודנטית לחינוך באוניברסיטה הפתוחה, וארז מעצב גרפי ומרצה לגרפיקה במכללות.

חלום הדירה: "החלום שלנו הוא לגור בבית צנוע עם חצר באחד היישובים בשרון, למשל כפר יונה. בית באחד היישובים זה לא חלום, זה עוד יקרה".

המציאות הקשה: "אנחנו לא מאמינים שנוכל לרכוש בית כמו שאנחנו חולמים, כך שאנו מדברים על שכירות. אני מכיר את מחירי הדירות בשוק, ואם פעם היה אפשר לקחת משכנתא כשיש לך סכום התחלתי יחסית נמוך, היום גם אין את זה. מחיר דירת 4 חדרים ממוצעת בפתח תקווה מתחיל בסכום של 1.2 מיליון שקל".

סוגיית המימון: "כרגע קשה לנו מאוד למצוא מימון לדירה. כדי שיהיה לנו איזשהו הון התחלתי אנחנו נצטרך למכור את הדירה הזאת. הדירה הזו לא שווה הרבה כיוון שהיא בשכונה פחות נחשבת בעיר, אבל יש לה פוטנציאל לפינוי־בינוי בעתיד. זו דירה שאף אחד לא יסכים להיכנס אליה בלי שיפוץ, ולא מדובר ברמה של החלפת אריחים אלא ברמת הקירות והבידוד".

ארז ועינת מלמד, צילום: תומי הרפז ארז ועינת מלמד | צילום: תומי הרפז ארז ועינת מלמד, צילום: תומי הרפז

מה בינתיים: "אנחנו עובדים קשה, אבל המדינה לא מעודדת אנשים גם כשהם עובדים קשה. הסכום שנשאר לנו לחיסכון הוא כמעט שולי. השכר שלנו יחד נע בין 10,000 ל־15 אלף שקל בחודש, זה משתנה בגלל אופי העבודה שלי. אבל כל המחירים עולים מסביב, אם זה במחיה ואם בדיור, המשכורות נשחקות, ומה שנשאר לחיסכון לא מספיק".

מה יהיה בעתיד: "מקווים שיהיה טוב. זה יותר תקווה מאשר ציפייה, כי אנחנו לא רואים איך נוכל לקנות דירה. התקווה שלנו היא שהמחירים יגיעו לרמות נורמליות. אנחנו מאמינים שנעבור לגור בשכירות, אבל אנחנו בכלל לא רואים את עצמנו רוכשים דירה. ישנו גם הנושא המדאיג של המשכנתא. לקחת משכנתא בסכומים מאוד גבוהים זה די מרתיע".

משפחות המעוניינות להשתתף בפרוייקט, פנו אל

mail@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

67 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

66.
עד שלא יבנו עשרות אלפי דירות ביהודה ושומרון כל שנה המחירים רק יעלו
עד שלא יבנו עשרות אלפי דירות ביהודה ושומרון כל שנה המחירים רק יעלו. בניית 40,000 דירות ביהודה ושומרון לזוגות צעירים משוחררי צה"ל או לחרדים תאפשר קיום בכבוד וגם שמחירי הדירות שגוש דן לא יירדו משמעותית אם בכלל עדיין יהיו פתרונות דיור במחירים סבירים לזוגות צעירים במרחק 15 דקות נסיעה מגוש דן.
10.10.12
65.
כל הכבוד לזוג מתגובה 28. סוף סוף קצת חוסכים, קצת עושים בשכל. לא מבזבזים כל אגורה
על קפה ועל נסיעות ועל שטויות. אם רוצים דירה, צריך לחסוך בשבילה כל חודש לפחות שליש או רבע מההכנסה הממוצעת בבית. אם אין לכם שליש או רבע לחסוך כל חודש, זה אומר שגם אין לכם יכולת לקחת משכנתא בגובה של שליש או רבע מההכנסה ולכן אין סיכוי שאי פעם יהיה לכם דירה משלכם. אם בני זוג לא יכולים שליש או רבע מההכנסה כל חודש לשים בצד - למשכנתא או לחסכון, תשכחו מהדירה. לכו על שכירות. אתם לא עומדים בקריטריונים שיתאימו לכם לחיות הלאה בצורה סבירה.
אריאלה , ת"א  |  10.10.12
63.
תגובתי ל 28 ההזויה [למרות שלא שווה שאתיחס בכלל]
בהנחה שזוג יצליח לחסוך 7000 ש"ח בחודש אם אתם מרויחים ביחד 13 אלף [למרות שאין לי מושג איך זה אפשרי לבזבז רק 6000 ש"ח כל חודש, המינימום למחיה זה שכירות, חשמל, מים, ארנונה, ועד בית, חופשי חודשי כדי להגיע לעבודה - לא לבית קפה...] 7000 * 12 = 84000 בשנה. אחרי שלוש שנים יהיה לזוג הזה סכום מזערי של 250 אלף ש"ח בהנחה שהם באמת חיים כמו מסכנים - חיים של עבדים שנוסעים כל יום לעבודה וחוזרים לבית בלי כבלים בלי אינטרנט ובלי קפה ב 15 ש"ח. הזוג הנחמד יהיה חייב לקחת משכנתא של מליון ש"ח כדי לרכוש דירה שלושה-ארבעה חדרים תלוי במיקום שיבחר. ז"א כל חודש במשך 30 השנים הבאות תצטרכו להחזיר 5700 ש"ח!!! וזה לא כולל את הביטוח למשכנתא ואת עליית הריבית אם תהיה כזאת ב 30 שנים הקרובות. כמובן שכל הנ"ל הוא אך ורק במקרה שלא הבאתם ילדים שכן אז לא תוכלו לחסוך 7000 ש"ח כל חודש ובתנאי שתמשיכו לחיות כמו מסכנים שאין להם כלום , כי בסופו של דבר אסור לכם להוציא 15 ש"ח מיותרים על קפה חס וחלילה....
חושב בהיגיון  |  10.10.12
לכל התגובות