אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפתחים: הזהרנו את אפל מהבאגים באפליקציית Maps צילום: shutterstock

מפתחים: הזהרנו את אפל מהבאגים באפליקציית Maps

עשרה מפתחי אפליקציות ל-iOS טוענים שהעבירו דיווחים רבים על תקלות מוזרות באפליקציית המפות הבעייתית. גורם בחברה ענה שהנושא מוכר - ואף על פי כן השיקה אפל את Maps עתירת הבאגים

10.10.2012, 11:42 | עומר כביר
מפתחי אפליקציות לאייפון ולאייפד הזהירו כבר לפני חודשים מהבעיות הרבות ביישום המפות החדש של אפל למערכת ההפעלה iOS, אולם החברה לא שעתה לאזהרותיהם - כך דיווח אתמול אתר  cnet.

אפליקציית המפות החדשה החליפה את האפליקציה הוותיקה והיציבה של גוגל, שליוותה את כל מכשירי המובייל של אפל מאז 2007. האפלקיציה זכתה לביקורות חריפות בעקבות טעויות רבות שנמצאו במפותיה - החל מאי-דיוקים במיקום אתרים או עסקים ועד העלמת מוחלטת של עיירות שלמות. בשבועות האחרונים פעלה אפל נמרצות והחלה בתיקון חלק מהליקויים, אולם אלו עדיין רבים ויצריכו עבודה רבה של מפתחים בחברה. אפל אף המליצה להשתמש בינתיים באפליקציות של חברות אחרות.

מפות ברמת פירוט מוגבלת - אחת הבעיות הבולטות ב-Maps מפות ברמת פירוט מוגבלת - אחת הבעיות הבולטות ב-Maps מפות ברמת פירוט מוגבלת - אחת הבעיות הבולטות ב-Maps

אין טעם לסמן טעות נקודתית, כשיש כל כך הרבה מהן

לפי cnet, אפל ידעה כמה בעייתי הוא מצב האפליקציה: מאז השקת גרסת הבטא למפתחים של iOS 6 בסוף יוני, הועברו לחברה אינספור תלונות מצד מפתחים שבחנו את התאמת Maps לאפליקציות שלהם.

"העליתי לפחות 'פוסט יום-הדין' אחד אחרי כל בטא, ולא הייתי לבד", אמר ל-cnet מפתח עם שלוש אפליקציות באפסטור (כל עשרות המפתחים שרואיינו על ידי האתר ביקשו להישאר בעילום שם מחשש מזעמה של אפל).“מצב הרוח בקרב המפתחים היה שהמצב של המפות כל כך מזעזע, שדיווחים על טעויות נקודתיות הם חסרי טעם. לא היה צורך בממשק שמאפשר לדווח על נקודה מסוימת כשגויה - אלא אפשרות להגדיר אזור שלם ולהגיד, 'כל זה? טעות'”.

לטענת המפתחים, הם פנו לאפל באמצעות שליחת דיווחי באגים, יצירת קשר עם עובדים בחברה והעלאת פוסטים בפורומים למפתחים. “בזמן הבטא הגשתי דיווחיי באגים למערכת Radar של אפל, העלתי מספר פוסטים בפורומים ושלחתי אימיילים לעובדים רבים בצוות MapKit של החברה", אמר אחד המפתחים.

לדבריו, אחד מעובדי החברה הגיב לפנייתו ואמר שהסוגיה "מובנת היטב", אבל שאין עדכונים בנושא. “זו הייתה חוויה מתסכלת מבחינתנו", הוא הוסיף. “לא אכפת לנו מאיפה מגיע המידע, אנחנו רק רוצים שללקוחות שלנו תהיה אותו חוויית שימוש באפליקציה שלנו כשהם משדרגים מ-iOS 5 ל-iOS 6. במקום זה, השדרוג שבר חלק מהתכונות שיצרנו באפלקציות שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות