אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הילדים הרחיקו אותנו מהדירה. על זה אנחנו לא מצטערים" צילום: נמרוד גליקמן

לשחרר את הקרקעות

"הילדים הרחיקו אותנו מהדירה. על זה אנחנו לא מצטערים"

מאיה וגלעד שקד, פתח תקווה: לא תהיה לנו דירה משלנו אף פעם. אנחנו גרים בשכירות ומכיוון שיש לנו רק משכורת אחת אנחנו בגירעון"

11.10.2012, 07:01 | הדס שפר
מי אתם: גלעד (42) ומאיה (34) שקד, הורים ליואב (3.5), אסף (2.5) ואלון (1.5), מתגוררים בשכירות בדירת 3 חדרים בפתח תקווה. גלעד הנדסאי אדריכלות ומאיה מטפלת בילדים ואינה עובדת.

חלום הדירה: "האידיאל מבחינתנו הוא בית צמוד קרקע באזור המרכז בן 4 חדרים, כי אני לא חושב שכל ילד צריך חדר משלו. היינו מאוד שמחים להישאר בפתח תקווה, אבל אנחנו מחפשים גם במושבים הסמוכים כמו מזור ונופך".

המציאות הקשה: "לא תהיה לנו דירה משלנו אף פעם. אנחנו שוכרים ב־3,500 שקל, ומפני שיש לנו רק משכורת אחת אנחנו בגירעון. יש לנו שלושה ילדים שלא משתלם כלכלית לשלוח לגנים, כי כולל צהרונים המחיר לכל ילד מגיע ליותר מ־2,500 שקל בחודש".

פער הדורות: "לא תהיה לנו דירה גם בגלל בועת הנדל"ן וגם כי אנחנו נמצאים במציאות מתירנית. הדור של היום, בניגוד להורים, כן רוצה לנסוע לחופשה בחו"ל. ברור לי שתהיה לנו מתישהו נסיעה לחו"ל שתדחה בשנה או יותר את נושא לקיחת המשכנתא. הדור של היום כבר לא חי בצמצום כמו ההורים שלו, לא מתחתן מוקדם, לא עובד 25 שנה באותו מקום עבודה. אנחנו חיים טוב יותר ביומיום ושמים את העתיד בצד".

משפחת שקד, צילום: נמרוד גליקמן משפחת שקד | צילום: נמרוד גליקמן משפחת שקד, צילום: נמרוד גליקמן

סוגיית המימון: "אנחנו מכניסים כ־15 אלף שקל נטו בחודש ומוציאים כ־20 אלף שקל, כולל החזר הלוואות. בשלוש

השנים האחרונות הגירעון החודשי שלנו מגיע לכ־4,000 שקל בחודש. המצב הוא שהילדים הרחיקו אותנו מהדירה. אנחנו הבאנו על עצמנו את המצב הכלכלי הזה ואנחנו לא מצטערים על כך".

מה יהיה בעתיד: "אנחנו מאמינים שיהיה שיפור, אבל אני לא יודע מתי. עצוב לראות שהמדינה מתנהלת בצורה שמקשה על האזרחים. שירתנו בצבא, הלכנו ללמוד, הבאנו ילדים. אנחנו אנשים טובים שלא מרמים או גונבים. הבעיה היא שלא משנה כמה דברים תעשה נכון, עדיין יהיה קשה. אני לא רואה שינוי במדיניות הממשלתית ולא רואה שינוי במשכורת שלי, כך שאין סיבה שמשהו ישתנה".

משפחות המעוניינות להשתתף בפרוייקט, פנו אל mail@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות