אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו הקפאת הליכים לחברה השותפה בשלושה רישיונות לחיפוש נפט בישראל

צו הקפאת הליכים לחברה השותפה בשלושה רישיונות לחיפוש נפט בישראל

השופטת ורדה אלשיך הוציאה צו הקפאת הליכים לחברת ATP ההולנדית, לאחר שהפכה חדלת פרעון וצברה חובות של מעל 50 מיליון דולר לנושיה. בחודש שעבר הוגשה נגד החברה בקשת פירוק

11.10.2012, 13:08 | זוהר שחר לוי
שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשייך, הוציאה היום (ה') צו הקפאת הליכים לחברת ATP, ההולנדית, השותפה בשלושה רישיונות לחיפוש נפט בישראל לאחר שהפכה חדלת פרעון וצברה חובות של מעל 50 מיליון דולר לנושיה.

בקשת הפירוק לחברה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בחודש שעבר בדרישה למנות לה מפרק זמני במעמד צד אחד על ידי עורכי הדין אורנה ששון וגיא פורר ממשרד יגאל ארנון ושות' מטעם חברה בינלאומית המספקת שירותים לחברות בתחום הנפט לה חייבת ATP יותר מ-24 מיליון דולר. בבקשה נטען כי ATP הפכה לחדלת פירעון וחייבת ל-54 נושים מעל 50 מיליון דולר, חדלה מלתפקד ושורר בה מצב של כאוס.

קידוח נפט, צילום: אלבטרוס קידוח נפט | צילום: אלבטרוס קידוח נפט, צילום: אלבטרוס

בד בבד להגשת בקשת הפירוק הוגשה בקשה נוספת נגד חברת ATP, הפעם בקשה להקפיא ההליכים בחברה, ובהליך יוצא דופן היה זה אחד מנושיה של החברה שהגיש את הבקשה.

בסופו של דיון שקיימה השופטת אלשייך הוצא צו הקפאת הליכים ל-ATP, ומונו כנאמנים לה עוה"ד ויגדור ודוד פורר, תוך התחייבות אישית בסך 100 אלף שקל. צו ההקפאה יעמוד בתוקף עד ל-19 בדצמבר, אז יתקיים דיון נוסף. עד למועד הדיון, יפעלו הנאמנים על פי הצו ויגישו דוחות לבית המשפט על התקדמות הליך ההקפאה. מתן הצו יפורסם בעיתונות בישראל הן בעברית והן באנגלית והפעם גם חויבו הנאמנים לפרסם על הצו ועל האפשרות להגיש תביעות חוב גם בהולנד, ארץ האם וכן בניו יורק.

במסגרת עבודתם, כך לפי החלטת בית המשפט, יגבשו הנאמנים תוכנית הבראה לחברה והסדר נושים להצגה בפני הנושים. הנאמנים יפעילו את החברה תוך הסתייעות בהנהלתה ופיקוח עליה ותוך עריכת בדיקה מעמיקה של כל נתוני התפעול, התמחור והכספים. בהתאם לצו, מושעות סמכויות הדירקטוריון וכן מבוטלים צווי העיקול שהוטלו על נכסי וכספי החברה.

הדו"ח הראשון של הנאמנים יוגש בתוך 21 יום ובו דיווח על מצב החברה, לרבות הצעית הסדר ואת תרומתם של בעלי העניין להסדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות