אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר בפניציה: הנאמן מקיים מו"מ מתקדם להכנסת משקיעים צילום: גיל נחושתן

המשבר בפניציה: הנאמן מקיים מו"מ מתקדם להכנסת משקיעים

ייתכן שבשבוע הבא תהיה בידי הנאמן הצעה חתומה על ידי חברה ציבורית, המעוניינת להשקיע במפעל ומקיימת בדיקות בעניין. שופט ביהמ"ש המחוזי האריך את תוקף צו הקפאת הליכים עד ל-31 באוקטובר

11.10.2012, 15:29 | יצחק דנון

נאמן מפעל הזכוכית פניציה מנהל לאחרונה משא ומתן מתקדם עם מספר משקיעים, כך עולה מדבריו של בא כוח הנאמן במסגרת הדיון בתיק במחוזי בנצרת. לדבריו, הנאמן סבור כי יספיק להביא עימו לדיון הצעה חתומה על ידי אחד המשקיעים שהינה חברה ציבורית.

קראו עוד בכלכליסט

עוד עולה, כי חברי הדירקטוריון של חברה זו אשר דנו היום בסוגיה, ראו את העניין באור חיובי ואולם ביקשו לערוך עוד מספר בדיקות. בא כוח הנאמן עו"ד אהוד גינדס הביע תקווה כי בראשית השבוע הבא תהיה בידי הנאמן הצעה חתומה על ידי החברה הציבורית האמורה.

עובדי פניציה מפגינים, צילום: גיל נחושתן עובדי פניציה מפגינים | צילום: גיל נחושתן עובדי פניציה מפגינים, צילום: גיל נחושתן

השופט עאטף עיילבוני קבע כי ככל שיימצא משקיע עד למועד הגשת הדו"ח של הנאמן ביום שלישי הבא, תתבקש כינוס של אסיפת נושים וכי כבר עתה הוא מאשר לנאמן לכנס אסיפת נושים ביום ראשון ה-21 באוקטובר. השופט אף האריך את תוקפו של צו הקפאת ההליכים עד ליום 31 באוקטובר.

לדברי בא כוח הנאמן, פתרון הביניים העומד על הפרק בנוגע לסוגיית חיבור מפעל פניציה למערכת הולכת הגז הינו שינוע גז דחוס במיכליות למפעל וזאת החל מחודש ספטמבר 2013. בעניין זה, קיים הסכם חתום עם חברת סופרגז אשר היא זו שתדאג לאספקת הגז והמיכליות. עו"ד גינדס ציין כי הפתרון הסופי בסוגיה זו הינו הסכם עם החברה לנתיבי גז לאספקת גז למפעל החל מחודש אפריל 2014 ולמעשה הבוקר סוכמה הטיוטה הסופית להסכם עם נתג"ז ונקבע לאחה"צ טקס חגיגי של חתימת ההסכם.

בא כוח הנאמן ציין עוד במהלך הדיון כי התמ"ת יעמיד לחברה סיוע כספי בסך 23 מיליון שקל מתוכו סך של 7 מיליון שקל הינו ממרכז ההשקעות בגין השקעות שכבר בוצעו בפועל ו-16 מיליון שקל באמצעות מסלול תעסוקה דהיינו שהתמ"ת ישא בחלק משכר העובדים בשיעור של 20% ולמשך 30 חודשים. בנוסף, ישנה כוונה להעמיד למפעל הלוואה תזרימית של סכום הנע בין 10-23 מיליון שקל וזאת מהקרן למפעלים במצוקה של ההסתדרות והתאחדות התעשיינים.

בא כוח הנאמן הודיע על כוונת הנאמן להגיש בשבוע הבא דו"ח אליו יצורף הסכם עם המשקיע בתקווה שאכן יימצא משקיע למפעל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות