אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: תחזית חיובית לגידולי הסויה, ירידה בתחזית לתירס צילום: shutterstock

ארה"ב: תחזית חיובית לגידולי הסויה, ירידה בתחזית לתירס

משמעות הירידה בגידולי התירס היא עלייה במחירי המזון לחיות בשנה הבאה, ולפיכך גם במחירי הבשר והחלב

12.10.2012, 23:00 | סוכנויות הידיעות
לאחר חודשים של חום ובצורת, התפרסמה אתמול (ה') ידיעה חיובית עבור החקלאים האמריקאים: משרד החקלאות העלה את הערכתו לגבי יצור קני סויה, סימן לכך שלבצורת הייתה השפעה נמוכה משחששו על היבול, כך מדווח ה"ניו יורק טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

אולם, לא כל החדשות היו טובות, המשרד הוריד, זה החודש הרביעי ברציפות, את התחזית בנוגע לגידולי התירס. פירוש הדבר - עלייה במחירי הבשר והחלב בשנה הבאה, שכן עלות מזון החיות – המורכב ברובו מתירס וקני סויה – נותרה גבוהה.

תחזית יבול התירס הופחתה ל-10.706 מיליון בושל, ירידה של פחות מ-1% מ-10.727 מיליארד, על פי התחזית שפורסמה בספטמבר, וצניחה של 13% בהשוואה ל-2011. על פי התחזית המעודכנת, מדובר יהיה ביבול התירס הנמוך ביותר בארצות הברית מאז 2006. במקביל, במשרד החקלאות העלו את תחזית ליבול קני סויה ב-9% מספטמבר.

תחזיות התירס של משרד החקלאות מפורסמות אחת לחודש, אולם האנליסטים מסבירים כי הדו"ח של חודש אוקטובר הוא משמעותי במיוחד מכיוון שהוא מתפרסם במהלך הקציר באזור מרכז-מערב המדינה, ולפיכך מספק את ההערכה המקיפה ביותר עד כה על השפעות הבצורת על גידולי התירס, הסויה ויבולים אחרים. "לא נראה לי שנחווה שינויים משמעותיים נוספים בנתוני הייצור", אומר ג'רי נורטון, אנליסט במשרד החקלאות. לדבריו, "הנתונים הללו כוללים את השפעת הבצורת, כך שקשה לראות ירידות נוספות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות