אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקאן אריקסון מקצץ בשכר העובדים צילום: ארנון כהן

מקאן אריקסון מקצץ בשכר העובדים

מנכ"ל קבוצת הפרסום ריצ'י הנטר הודיע על קיצוץ רוחבי למשכורות של מעל 10,000 שקל בחודש "על מנת להתייעל ולהימנע מפיטורים"

14.10.2012, 16:04 | שלי פריצקר

אחרי החגים כבר כאן: מנכ"ל קבוצת הפרסום מקאן אריקסון ריצ'י האנטר הודיע היום (א') על קיצוץ שכר רוחבי בקרב כלל העובדים המשתכרים מעל 10,000 שקל בחודש. זאת כחלק מצעדי התייעלות שנוקטת הקבוצה ובכדי למנוע פיטורים על רקע ההאטה המתמשכת בענף הפרסום.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מתווה הקיצוץ, לבעלי משכורות של עד 20 אלף תיעשה הפחתה של 7.5% מהשכר. לבכירים שמרוויחים מעל 20 אלף שקל תהיה הפחתה של 12.5%.

"ענף הפרסום עדיין לא מתאושש ומציב בפנינו תמונה שבגינה אנו נאלצים לנקוט בצעדי הפחתת שכר רוחביים. הנהלת החברה מודעת להשלכות על תנאי העובדים, אך ברור לנו שזאת אופציה עדיפה על החלופה של פיטורים נרחבים בקרב עובדי מקאן", כתב האנטר לעובדים. "אני סמוך ובטוח כי יחד נעבור את התקופה הקשה שעוברת על כלל הענף ונמשיך לספק את העבודה המצוינת ביותר ללקוחותינו".

ריצ ריצ'י האנטר | צילום: ארנון כהן ריצ

על פי נתוני יפעת לסיכום המחצית הראשונה של 2012, חלה ירידה של 17% בהיקפי הפרסום של מקאן אריקסון, המשרד הגדול בענף. מאז המשיכה מגמת הירידה בהיקפי ההוצאה על פרסום במשרד כמו גם בכלל הענף.

"השנה האחרונה היתה שנה לא פשוטה עבור ענף הפרסום בישראל. אחרי שנה מטלטלת ב-2011 בעקבות המחאה החברתית, המשבר הכלכלי ושינויים רגולטורים שהשליכו על לקוחותינו במחצית הראשונה של 2012, היינו עדים לירידה דרמטית של כ-14% בהוצאות הפרסום בשוק הישראלי", כתב האנטר. "על מנת להתמודד עם השוק המורכב הנהלת החברה מבצעת כבר תקופה ארוכה מהלכי התייעלות נרחבים בכל סעיפי ההוצאות, תוך קבלת החלטה עקרונית להמנע כמה שיותר מפגיעה בעובדים ומפיטורים נרחבים".

מקאן אריקסון אינו המשרד הראשון שמקצץ, לאחרונה הודיע גם גיתם BBDO על קיצוץ של 10% במשכורות של כלל העובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות