אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היברידית בפחות מ־100 אלף שקל

היברידית בפחות מ־100 אלף שקל

הונדה ג'אז היברידית מ־2011 וטויוטה פריוס דור קודם מהוות פתרון לנהג שרוצה לחסוך בדלק וגם במחיר

15.10.2012, 08:27 | תומר הדר

הונדה ג'אז היברידית

חבילה משפחתית באריזה קומפקטית

המחיר למודל 2011*: 91 אלף שקל

לפני טויוטה יאריס היברידית, הונדה ג'אז היברידית התהדרה בתואר "ההיברידית הזולה בישראל". הג'אז מצוידת במנוע בנזין בנפח 1.3 ליטרים ומנוע עזר חשמלי; אך בניגוד ליאריס, שמסוגלת לנסוע לטווח של יותר מק"מ בכוחו של החשמל בלבד, מנועה החשמלי של הג'אז ההיברידית מסוגל רק לתגבר את מנוע הבנזין. צריכת הדלק הרשמית של הג'אז ההיברידית היא 22 ק"מ לליטר. בפועל מדובר בצריכה ריאלית של כ־15 ק"מ לליטר, הישג מכובד בפני עצמו.

אך יתרונה הגדול ביותר של הג'אז ההיברידית הוא תא הנוסעים: מדובר באחד מתאי הנוסעים המרווחים ביותר בקטגוריית רכבי הסופר־מיני, שמציע הודות לשלל אפשרויות קיפול והזזה של המושבים מרווח פנימי שמשתווה לזה של מכוניות משפחתיות.

הונדה ג הונדה ג'אז היברידית הונדה ג

טויוטה פריוס דור קודם

העיצוב חללי אך הביצועים מרדימים

המחיר למודל 2009*: 94 אלף שקל

טויוטה פריוס מהדור הקודם החלה את דרכה בישראל עם תו מחיר גבוה במיוחד של יותר מ־190 אלף שקל, אך עם השנים מחירה כחדשה הופחת הודות להטבות מס שהוענקו למכוניות היברידיות, וכך תרם גם להורדת מחירה בשוק המשומשות. הודות למחירי הדלק ולרמת אמינות גבוהה מאוד, פריוס משומשות נהנות מביקוש ערני בשוק היד שנייה ולא בכדי: הפריוס מן הדור הקודם מצוידת במיטב הטכנולוגיה, הכוללת מנוע בנזין בנפח 1.5 ליטרים ומנוע עזר חשמלי המסוגל להניע את הפריוס לפרקי זמן ארוכים מבלי שמנוע הבנזין יידרש לפעול. מסיבה זו צריכת הדלק הרשמית היא 24.4 ק"מ לליטר, ואילו הצריכה בפועל יכולה להגיע בקלות לכ־16 ק"מ לליטר. עם זאת, הפריוס היא אמנם מכונית שימושית, אך אינה מהנה לנהיגה.

* על פי מחירון לוי יצחק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות