אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיני ליין עשויה למחוק חוב של בסט ביי תמורת מניות צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

מיני ליין עשויה למחוק חוב של בסט ביי תמורת מניות

במסגרת העסקה המסתמנת תמכור ניופאן את חלקה במיני ליין לשותפיה אבי אשר ואלייד. מיני ליין תוותר על חוב של 25 מיליון שקל לבסט ביי ותקבל בתמורה 33% ממניות החברה, הנמצאת בקשיים

15.10.2012, 08:18 | גיל קליאן

אבי אשר, מי שמחזיק ברשת א.ל.מ באמצעות מיני ליין והתעניין בעבר גם בכניסה לרשת אופיס דיפו עם המנכ"ל צחי פישביין, עשוי להחזיק בנתח גם בחברת בסט ביי, כך נודע ל"כלכליסט".

צביקה גיור, מבעלי ניופאן, צילום: אוראל כהן צביקה גיור, מבעלי ניופאן | צילום: אוראל כהן צביקה גיור, מבעלי ניופאן, צילום: אוראל כהן

במסגרת עסקה המתרקמת בימים אלה תוותר מיני ליין, הנמצאת בבעלות אשר (37.5%), אלייד (37.5%) וניופאן (25%), על חוב של 25 מיליון שקל לבסט ביי, ותקבל בתמורה 33% ממניותיה. בעקבות המהלך ידולל חלקם של פישמן (50%) וניופאן (50%) בבסט ביי ל־33% כל אחד.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", מנהלת ניופאן משא ומתן ליציאה ממיני ליין ולמכירת מניותיה בחברה לשותפיה אשר ואלייד. אם המהלך יתממש, יחזיקו אשר ואלייד בחלקים שווים במיני ליין שתחזיק גם ברשת א.ל.מ וגם, כאמור, בבסט ביי.

במקביל עשוי אשר להיכנס כמשקיע באופיס דיפו. סימני השאלה סביב המהלך עשויים להתפוגג עד סוף השבוע, זאת היות שמחר יפקע מועד האופציה שקיבל צחי פישביין לקבלת מלוא מניות הרשת מהמשביר ללא תמורה. פישביין קיבל את האופציה בתנאי שיגבש קבוצת משקיעים שתזרים לרשת החבוטה 30 מיליון שקל.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", אשר שוקל להיות משקיע יחיד או אחד המשקיעים בעסקה זו, וכך להפוך לבעל מניות באופיס דיפו. ככל הנראה עד סוף השבוע יציג פישביין את קבוצת המשקיעים שגיבש.

בתוך כך, נודע כי אשר בוחן הגשת מועמדות במכרז להפעלת חנות האלקטרוניקה בדיוטי פרי בנתב"ג. ככל הנראה יגיש אשר את המועמדות תחת אופיס דיפו, אם אכן יחליט להיכנס להשקעה בחברה. עם זאת, לא מן הנמנע כי יגיש מועמדות דווקא תחת א.ל.מ שבה הוא שותף כיום. כך או כך הגשת ההצעות במכרז שמנהלת רשות שדות התעופה נקבעה ל־21 בחודש.

מכלול עסקאות אלה, אם יושלמו, יולידו בעל מניות דומיננטי חדש בשוק החשמל. אשר יחזיק בתרחיש זה 50% ממיני ליין, ודרכה יחזיק בנתח מרשת א.ל.מ וברשת בסט ובאופיס דיפו והחנות בנתב"ג, לצד פעילות המדפסות של סמסונג, שבה הוא מחזיק כיום.

האפשרות שמיני ליין תוותר לבסט ביי על החוב כלפיה היא חדשות טובות גם עבורה וגם עבור ניופאן. ניופאן תצא ממיני ליין, וכך תוכל להיות בעלת מניות פעילה בבסט ביי, ובסט ביי תפסיק לסבול מבעלת מניות שרק מעוניינת למכור את חלקה. בהנחה שתושלם העסקה, בסט ביי תפעל תחת שלושה בעלי מניות: ניופאן, מיני ליין ופישמן.

בניופאן לא הגיבו לידיעה. אירי שחר, מנכ"ל בסט ביי ופישמן רשתות, מסר בתגובה: "אנחנו מקיימים מגעים עם כמה גורמים ואני לא מעוניין להגיב באופן ספציפי". אשר מסר בתגובה: "מדובר מבחינתי באוסף לא ראוי של שטויות. הסיפורים טובים לספרות ולא לעיתונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות