אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": תשואה של 2.9% לאנליסט גמל בספטמבר, יותר מב-2012 כולה צילום: בועז אופנהיים

בלעדי ל"כלכליסט": תשואה של 2.9% לאנליסט גמל בספטמבר, יותר מב-2012 כולה

העליות החדות בבורסה המקומית, בהובלת מניות הבנקים, דחפו את קופת אנליסט למקום הראשון בטבלת ספטמבר

15.10.2012, 08:18 | רחלי בינדמן

ספטמבר היה חודש מצוין לקופות הגמל עם תשואה ממוצעת של 2.1%. בעוד שמתחילת השנה הציגה הבורסה המקומית תשואות חסר על השוק האמריקאי, בחודש ספטמבר, לאחר שנאום נתניהו פוגג את החששות ביחס לתקיפה קרובה באיראן, הבורסה המקומית זינקה בהובלת מניות הבנקים והציגה ביצועים עודפים על השוק האמריקאי.

ל"כלכליסט" נודע כי קופות הגמל של בית ההשקעות אנליסט שמפגרות מתחילת השנה אחרי ביצועי יתר החברות - עם תשואה מצטברת של 2.33% בין ינואר לאוגוסט - הצליחו להשיא בספטמבר 2.88%. קופות אנליסט מפגרות אחר ביצועי המתחרות בעיקר על רקע העובדה שהמתחרים פיזרו השקעות לחו"ל בעוד שעיקר נכסי קופת אנליסט הם בני"ע בישראל ועם חשיפה גבוהה לסקטור הבנקים שהוביל את נסיקת השוק המקומי, ודחף את אנליסט לראש הטבלה בספטמבר.

קופת הגמל של אלטשולר שחם שמככבת במיקומים גבוהים בטבלאות מתחילת השנה, הצליחה להתברג במקום השני בטבלת ספטמבר עם תשואה של 2.4% חרף ההטיה הברורה שלה לשוקי חו"ל. באלטשולר שחם השכילו לזהות כבר באוגוסט כי השוק המקומי בדרך לתיקון כלפי מעלה והעבירו כ־1% מנכסי הקופה בחזרה לישראל. בין ינואר לאוגוסט (ללא תשואת ספטמבר) רשמה אלטשולר גמל תשואה מצטברת של 7.9%.

במקום השלישי החודש מתברגות קופות הגמל של בית ההשקעות מיטב כשקופת תגמולים רשמה תשואה של 2.34%. בתחתית הטבלה בספטמבר נמצא בית ההשקעות אקסלנס עם תשואה של 1.5% בקופת אקסלנס גמל ו־1.75% באקסלנס תגמולים, הגם שבביצועים מתחילת השנה מתברגות הקופות של אקסלנס במקומות הראשונים בטבלה.

קופת הגמל הגדולה בישראל, גדיש של בית ההשקעות פסגות, רשמה בחודש ספטמבר תשואה צנועה יחסית של 1.94%, אך מתחילת השנה מתברגת אף היא במקומות גבוהים בטבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות