אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד כוחות בתחום הביומד: ביוקנסל במשא ומתן למיזוג עם פרוטאולוג'יקס צילום: חיים צח

איחוד כוחות בתחום הביומד: ביוקנסל במשא ומתן למיזוג עם פרוטאולוג'יקס

המיזוג יבוצע בדרך של איחוד מניות. כלל ביוטכנולוגיה הינה בעלת השליטה בביוקנסל, בעוד שטבע הינה בעלת המניות הגדולה בפרוטאולוג'יקס

15.10.2012, 09:46 | שי סלינס

חברת הביומד ביוקנסל, העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלת הסרטן, הודיעה היום (ב') כי היא מנהלת משא ומתן למיזוג עם חברת פרוטאולוג'יקס בדרך של החלפת מניות.

כלל ביוטכנולוגיה (כת"ב) שבשליטת כלל תעשיות של לן בלווטניק, הינה בעלת השליטה בביוקנסל (50%), בעוד שטבע הינה בעלת המניות הגדולה בחברת פרוטאולוג'יקס (31%).

מהחברה נמסר כי שיחות ראשוניות התקיימו בין החברות, אך טרם גובש מתווה העסקה ובכלל זה שווי החברות לצורך העסקה, מבנה החברה הממוזגת, הרכב הדירקטוריון וההנהלה של החברה הממוזגת.

להערכת ביוקנסל, ככל שיושלם המשא ומתן בין החברה ופרוטאולוג'יקס ויוחלט על ביצוע העסקה, אזי היא תושלם לא לפני הרבעון הראשון של שנת 2013.

ארכיון, צילום: גיא אסייאג ארכיון | צילום: גיא אסייאג ארכיון, צילום: גיא אסייאג

ביוקנסל נוסדה ב-2004 על ידי פרופ' אברהם הוכברג. החברה מתמחה בפיתוח טיפולים למספר רב של סוגי סרטן. תרופת הדגל של ביוקנסל, BC-819, נמצאת בניסוי קליני בלשב 2B בטיפול בסרטן הלבלב.

פרוטאולוג'יקס מתמחה בתחום פיתוח תרופות מוכוונות למערכת היוביקוויטין: מערכת בקרה תאית המורכבת מכ-1,000 חלבונים ונמצאת בכל תא בגוף. חלבון היוביקוויטין משמש כסמן (תג) וקישורו לחלבונים אחרים מהווה סיגנל להתהוות תהליכים ביולוגיים בתא כגון: פירוק חלבונים, חילוף חומרים ועוד. לחברה שלושה פרויקטים עם חברת טבע, חמישה עם חברת GSK ותוכנית מחקר עצמאית אחת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות