אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק מזרחי ממליץ על עזריאלי: "יצרנית מזומנים בעלת מיתוג מצוין" צילום: אוראל כהן

בנק מזרחי ממליץ על עזריאלי: "יצרנית מזומנים בעלת מיתוג מצוין"

עם זאת מזהירים בבנק כי החשש העיקרי הוא מהאטה כלכלית משמעותית אשר יכולה להוביל לירידה בפדיונות בקניונים

15.10.2012, 11:24 | שי סלינס

"נכסי קבוצת עזריאליהינם מהאיכותיים בישראל הנהנים מפיזור גיאוגרפי נרחב, מיתוג מצוין וניהול איכותי. שילוב כל אלה מאפשר לחברה להשיג צמיחה עקבית בשנים האחרונות, והדבר מושג תוך שמירה על איתנות פיננסית גבוהה", כך עולה מסקירה שכתבה לנה שוורץ, אנליסטית מחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי-טפחות, על החברה.

שוורץ ממליצה על המניה ב"קניה" עם מחיר יעד של 100 שקל - פרמיה של 16% על מחיר השוק. "לחברה שישה פרויקטים בפיתוח, בהשקעה של 3.5 מיליארד שקל, אשר צפויים להגדיל ב-50% את שטחי ההשכרה. שלושה פרויקטים הינם בסדר גודל מהותי מאוד: עזריאלי שרונה בתל אביב, מרכז חולון וקניון ראשונים", כותבת שוורץ.

קניון עזריאלי בתל אביב, צילום: בלומברג קניון עזריאלי בתל אביב | צילום: בלומברג קניון עזריאלי בתל אביב, צילום: בלומברג

עם זאת מזהירים בבנק כי החשש העיקרי הוא מהאטה כלכלית משמעותית אשר יכולה להוביל לירידה בפדיונות וללחץ להורדת דמי שכירות בקניונים. "לפני מספר חודשים פרסומים אודות לחץ השוכרים תרמו לירידה משמעותית במחיר המניה", כותבת שוורץ. "בנוסף, עודף היצע של משרדים באזורים בהם צפויים לקום פרויקטים עתידיים של החברה עלול, במקרה של היעדר צמיחה, להוביל לקושי בהשכרה ולמחירי שכירות נמוכים".

"בשורה התחתונה", מסכמים בבנק, "אנו סבורים כי אחזקה במניית עזריאלי הינה חשיפה טובה לסקטור הנדל"ן בישראל. מדובר ביצרנית מזומנים מנכסים מניבים, הפועלת וצומחת תוך מינוף סביר ובעלת פוטנציאל צמיחה משמעותי. גם בתסריט הפסימי, אנו סבורים כי הפגיעה בחברה תהיה מתונה יותר ביחס לחברות האחרות מהסקטור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות