אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלי להביע חרטה: משה קצב הגיש בקשה לחנינה צילום: ירון ברנר ynet

בלי להביע חרטה: משה קצב הגיש בקשה לחנינה

הנשיא שאנס ונידון לשבע שנות מאסר העביר למשרד המשפטים בקשה לחנינה - פחות משנה לאחר שנכלא. הוא לא הביע חרטה, והסיכויים שפרס ייענה לבקשתו נמוכים

15.10.2012, 11:31 | אביאל מגזני, ynet
פחות משנה אחרי שנכנס לכלא לשבע שנים, הנשיא שאנס מבקש חנינה: נשיא המדינה לשעבר משה קצב הגיש למשרד המשפטים באמצעות מקורביו בקשה לחנינה, שאמורה לעבור לנשיא המדינה שמעון פרס. עד כה לא הביע קצב חרטה על מעשיו וגם לא הודה בהם.

בקשת חנינה שמוגשת עוברת במחלקת החנינות במשרד המשפטים שבוחנת אותה, ובהמשך אמור נשיא המדינה לאשר אותה, כשהוא מבסס את החלטתו על המלצת שר המשפטים. חנינה מתאפשרת במרבית המקרים רק לאחר שאסיר הודה במעשיו והביע חרטה. במקרה של עבריין מין, עליו גם להסכים לעבור תוכנית שיקום. לכן, מרבית הסיכויים שהבקשה תידחה.

קצב נכנס לכלא ב-7 בדצמבר 2011, לאחר שכמה שבועות לפני כן דחו שופטי העליון - מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן - באופן גורף את ערעורו של קצב. בבית המשפט המחוזי נידון הנשיא לשעבר לשבע שנות מאסר בגין אונס שתי עובדות שעבדו תחתיו, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית ושיבוש מהלכי משפט, ועונש זה נותר על כנו לאחר הערעור לעליון.

במאי האחרון דחתה שופטת בית המשפט העליון אסתר חיות את בקשתו של קצב לקיים דיון נוסף בעניינו, ובעקבות זאת נותרה לו רק האפשרות לבקש חנינה.

קצב שוהה באגף התורני בכלא מעשיהו שברמלה, שם התנאים נחשבים נוחים יחסית. ב-20 במאי הוא יצא לראשונה מחוץ לכלא, והשתתף בחתונת בנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות