אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה הנחות בתעריפי המים לנכים ולנזקקים צילום: עמית שעל

ועדת הכספים אישרה הנחות בתעריפי המים לנכים ולנזקקים

הכנסת מנקה את השולחן לקראת התפזרותה הערב. גפני: "את הרווח של האוצר מהמיסוי יש להחזיר לצרכנים על ידי הורדת תעריפי המים"

15.10.2012, 12:21 | אמנון אטד

הכנסת ה-18 מתחילה לנקות את השולחן, לקראת התפזרותה הערב (ב') והליכה לבחירות. הבוקר אישרה ועדת הכספים לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק לפיה מדי שנה יינתנו הנחות בתעריפי המים בהיקף של כ-60 מיליון שקל (1.5% מהמחזור הכספי השנתי של תאגידי המים) לנכים ולנזקקים.

את ההנחות יעניק שר האוצר באישור ועדת הכספים, מתקציב המדינה ולא מתוך תקציב משק המים. מהלך זה יבטיח שהדבר לא ייעשה על חשבון העלאת תעריפים לשאר הצרכנים.

שר האוצר יובל שטייניץ ויו"ר ועדת הכספים משה גפני. ההנחות לא יהיו על חשבון שאר הצרכנים, צילום: עמית שעל שר האוצר יובל שטייניץ ויו"ר ועדת הכספים משה גפני. ההנחות לא יהיו על חשבון שאר הצרכנים | צילום: עמית שעל שר האוצר יובל שטייניץ ויו"ר ועדת הכספים משה גפני. ההנחות לא יהיו על חשבון שאר הצרכנים, צילום: עמית שעל

הצעת החוק שאושרה מעניקה גם הטבות מס לרשויות המקומיות ולתאגידי מים יעילים הנמצאים בבעלותן בשנים 2011–2015. זאת במטרה לעודד פעילות יעילה של תאגידי מים וכן הקמתם של תאגידים חדשים ברשויות שעדיין לא עשו זאת.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, תמך בהצעת החוק ואמר כי "בהצעה זו האוצר מנסה לעזור לרשויות המקומיות באמצעות תאגידי המים, וזה בסדר. אולם אני מתנגד לרווח של האוצר מהמיסוי. את הרווח הזה יש להחזיר לצרכנים על ידי הורדת תעריפי המים".

מאוחר יותר היום צפויה ועדת הכספים לאשר העברות תקציביות שונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות