אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא שוב מגייס לזרוע הנדל"ן בגרמניה צילום: עמית שעל

טדי שגיא שוב מגייס לזרוע הנדל"ן בגרמניה

גרנד סיטי פרופרטיז שבשליטת יקיר גבאי וטדי שגיא השלימה גיוס של 100 מיליון יורו באג"ח להמרה

15.10.2012, 17:01 | גולן חזני
גרנד סיטי פרופרטיז, חברת הנדל"ן למגורים שבשליטת יקיר גבאי וטדי שגיא, השלימה היום (ב') גיוס של 100 מיליון יורו בהנפקה פרטית של אג"ח להמרה. האג"ח שהונפקו נושאות ריבית שנתית של8% שתשולם פעמיים בשנה.

מדובר בגיוס המשך לגיוס של 15 מיליון יורו שביצעה החברה לפני חודשים אחדים במסגרת הנפקת מניות בבורסת פרנקפורט. מטרת הגיוסים לדברי החברה היא "מימון המשך פעילות החברה לרכישת דירות בערים גדולות בגרמניה". מאז שהונפקה החברה למסחר בגרמניה לפני כארבעה חודשים לפי שווי של 180 מיליון יורו, זינקה המניה ב־22% וכעת היא נסחרת לפי שווי של 220 מיליון יורו.

טדי שגיא טדי שגיא טדי שגיא

גרנד סיטי פרופרטיז היא למעשה זרוע הנדל"ן של גרנד סיטי הוטלס, והיא מחזיקה ביותר מ־10,500 דירות בגרמניה, רובן באזור נורדריין־וסטפליה - מדינת המחוז העשירה והמאוכלסת בגרמניה וכן בבירה ברלין, בקלן ובדיסלדורף. החברה מתמחה בעסקאות טרן־אראונד (Turn around), שבהן היא רוכשת מהבנקים נכסים שהגיעו לפשיטת רגל ושנמצאים במצב קשה של הזנחה, משפצת ומוכרת אותם.

גרנד סיטי הוטלס הוקמה על ידי גבאי לפני שש שנים, והפכה מאז לרשת המלונות השנייה בגודלה בגרמניה. החברה מנהלת יותר מ־110 בתי מלון, מהם 23 באזור ברלין, ומציעה ל־3 מיליון התיירים שפוקדים את מלונותיה מדי שנה יותר מ־14 אלף מיטות. לפי תחזיותיה, גרנד סיטי הוטלס צפויה להגיע ב־2012 למחזור של 300 מיליון יורו - 15% יותר מאשר ב־2011, והיא נהנית מדירוג אשראי AA.

גרנד סיטי פרופרטיז הציגה בשנים האחרונות עלייה ניכרת ברווח הנקי שעמד על כ־4 מיליון יורו ב־2008 וב־2009 וזינק לכ־20 מיליון יורו ב־2010 ול־59 מיליון יורו ב־2011. החברה נהנתה מהפריחה שנרשמה בשנים האחרונות בברלין, הן מבחינת התיירות בעיר והן בשל הפיכתה למרכז אירופי של חדשנות והייטק המהווה מקור משיכה למשקיעים רבים.

גבאי היה דמות מוכרת בשוק ההון הישראלי בשנות התשעים, עת החל את דרכו המקצועית כסטאז'ר ברשות ניירות ערך. משם עבר לנהל את חברת החיתום לאומי ושות' חתמים, חברת הנדל"ן רסידו מקבוצת מילומור וחברת ההשקעות גמול בתקופת האחים טראמפ. ב־2004 יצא לקריירה עסקית עצמאית באירופה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות