אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: ברונפמן ופישר יערבו לחוב ישראלום צילום שולם פישר: אבי ולדמן צילום מתיו ברונפמן: בלומברג

עכשיו זה רשמי: ברונפמן ופישר יערבו לחוב ישראלום

בעלי השליטה התחייבו להשיב לבעלי האג"ח את כספם במקרה שהחברה לא תעמוד בהתחייבויותיה, בהיקף של 184 מיליון שקל

16.10.2012, 07:53 | לירוי פרי

רגע של נחת בשוק ההון הישראלי - מתיו ברונפמן ויעקב שולם פישר, בעלי השליטה בחברת האחזקות ישראלום, לקחו על עצמם את מלוא האחריות לתשלום החוב לבעלי האג"ח של החברה, שמסתכם ב־184 מיליון שקל.

הדבר התפרסם לציבור הרחב ביום ראשון בערב, לאחר משא ומתן של כארבעה חודשים מול נציגות שלוש סדרות האג"ח, שבה יושבים דנאור ארז וגיל לופוביץ' ממחלקת מעורבות מוסדית בפסגות, שמואל אשל ממנורה מבטחים, מנכ"לית חברת הייעוץ של אנטרופי, ענת גואטה, ומשרד עורכי הדין קליר־בנימיני.

"צריך לומר מילה טובה לברונפמן ופישר", סיכם לופוביץ'. נציג מנורה ועו"ד אלון בנימיני הצטרפו לברכות, כשזה האחרון מבהיר כי "לא מדובר כאן בהסדר חוב, אלא בהבנה בוגרת של כיצד ישולם מלוא החוב".

מתיו ברונפמן ושולם פישר, בעלי השליטה בישראלום, צילום שולם פישר: אבי ולדמן צילום מתיו ברונפמן: בלומברג מתיו ברונפמן ושולם פישר, בעלי השליטה בישראלום | צילום שולם פישר: אבי ולדמן צילום מתיו ברונפמן: בלומברג מתיו ברונפמן ושולם פישר, בעלי השליטה בישראלום, צילום שולם פישר: אבי ולדמן צילום מתיו ברונפמן: בלומברג

את מכתב ההתחייבות מצד בעלי השליטה לתשלום מלוא החוב במועדים המקוריים ניתן לתמצת במשפט אחד מתוכו: "בכל מקרה שבו החברה לא תפרע במלואו ובמועדו תשלום כלשהו המגיע למי מבין סדרות האג"ח ו', ד' וה' (על פי לוח הסילוקין הנוכחי למחזיקים), אזי לא יאוחר מתום 30 יום מקרות מקרה כאמור - אנו (ברונפמן ופישר - ל"פ) נעמיד לחברה את מלוא הכספים שיידרשו לצורך עמידה בהתחייבויות".

במסמך יש התניות מינוריות לכניסתו לתוקף של המכתב, שעיקרן קבלת הסכמה משלוש סדרות האג"ח וכן השלמת מכירת מבנה איקאה בנתניה לידי הראל - "עסקה שצפויה להסגר סופית כבר ביום רביעי הקרוב", כך הסביר אתמול נציג בעלי השליטה, רון הדסי.

תנאי נוסף ומעניין הוא הדרישה של ישראלום שלפיה בעלי האג"ח יסירו משטר הנאמנות את הדרישה לדירוג החוב של החברה בידי חברות הדירוג. כשנשאל הדסי מה מקורה של דרישה זאת, הסביר כי "זה חסר ערך עבורנו כעת. החברה מדורגת ברמה B ואנו לא צופים שתצא משם בתקופה הקרובה. מעבר לזאת, החברה רוצה לחסוך את עלות הדירוג".

בספטמבר שלחה נציגות בעלי האג"ח מכתב חריף שבו טענה להעדפת נושים שביצעה ישראלום לטובת בנק הפועלים. הטענות נשללו מכל וכל, אך מיד לאחר מכן המו"מ נכנס לקצב אינטנסיבי וברונפמן הגביר את רכישות האג"ח בשוק (בהיקף כולל של כ־40 מיליון שקל ע"נ) וכך צמצם את החוב לבעלי האג"ח מהציבור.

גם עם הנושים האחרים הגיעה ישראלום להבנות שייחתמו סופית בימים הקרובים. מדובר בקונסורציום של בנקים בראשות בנק הפועלים (חוב של 550 מיליון שקל) וכן קרן המנוף KCPS (חוב של 110 מיליון שקל), שיקבלו את רוב כספם במהלך השנתיים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות