אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח קיבלה את אישור הבנקים למכירת גארד

כלל ביטוח קיבלה את אישור הבנקים למכירת גארד

זאת לאחר שהסכימה לפרוע הלוואות לבנקים של עד 300 מיליון שקל; כלל ביטוח רכשה את גארד לפני 5 שנים בתמורה ל-107 מיליון דולר ומוכרת אותה לחברה בת של ברקשייר הת'אוויי ב-221 מיליון דולר

16.10.2012, 10:19 | שי סלינס

כלל ביטוח בניהולו של שי טלמון הודיעה היום (ג') כי קיבלה את הסכמות הבנקים המלווים להשלמת העסקה למכירת גארד לחברה בת של ברקשייר הת'אוויי. הסכמת הבנקים הגיעו על רקע כוונת החברה לפרוע הלוואות לאותם הבנקים בסך של 200 - 300 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, השלמת העסקה עדיין כפופה לאישורים, ובכלל זה אישור המפקח על הביטוח בפנסילבניה.

כחלק מהסכם הרכישה עליו חתמה כלל באפריל האחרון, התחייבה הרוכשת - חברת National Indemnity Company, לשחרר את החברה מערבותה להלוואה בסך של כ-48 מיליון דולר, שנטלה החברה אם של גארד מתאגיד בנקאי.

כלל השקיעה בגארד במאי 2007 ברכישה הראשונה 94 מליון דולר, בנוסף ל-13 מיליון דולר בתשלום חלקה בתמורה המותנית לבעלי המניות הקודמים. כלומר בסך הכל שילמה 107 מליון דולר. בנוסף לקחה החברה אם של גארד, כלל ארה"ב אחזקות (CUSH), הלוואה במקור של 46 מיליון דולר.

גארד, המנוהלת על ידי שי פוגל, החלה לפעול ב־1982, ויש לה סניפים ב־27 מדינות בארה"ב ורישיון לפעול ב־46 מדינות שם. היא נרכשה ב־2007 בידי כלל ביטוח והניבה לה מאז רווחים של קרוב ל־350 מיליון שקל. את הרכישה הוביל אביגדור קפלן, שכיהן אז כמנכ"ל כלל ביטוח ומשמש כיום כיו"ר החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות