אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פישמן מוכר את אביב שיגור לאוריין צילום: עמית שעל

פישמן מוכר את אביב שיגור לאוריין

אוריין, חברת השילוח והלוגיסטיקה הבורסאית שבשליטת חן למדן תרכוש את אביב שיגור תמורת 13.5 מיליון שקל. העסקה ממתינה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים

16.10.2012, 11:10 | אסף גילעם

מיזוג בענף השילוח – חברת אוריין שבשליטת חן למדן (53.8%) דיווחה אתמול על חתימת הסכם לרכישת מלוא הון המניות של אביב שיגור המתחרה הפרטית שבשליטת אליעזר פישמן תמורת 13.5 מיליון שקל. מדובר בהפחתה במחיר שנחתם במסמך העקרונות שנחתם ביולי האחרון, אז דובר על סך כולל של 16 מיליון שקל.

חברת אביב שיגור הינה החברה הגדולה בישראל למתן שירותי בלדרות פנים ארציים לכל סוגי המעטפות והחבילות. מלבד פישמן, בעליה המניות האחרים של אביב שיגור הינם קרן סקיי ויו"ר כלל תעשיות, אבי פישר.

במסגרת ההסכם, תשלם אוריין סך של כ-13.5 מיליון שקל תמורת מלוא מניותיה של אביב-שיגור, לרבות הזכויות בהלוואות אותן העמידו לחברה בעלי מניותיה ושטרם נפרעו עד למועד ההשלמה ובשטרי ההון אשר מוחזקים על ידם. בעת חתימת ההסכם תפקיד אוריין כ-1 מיליון שקל מהתשלום בנאמנות, עד להתקיימותם של התנאים המתלים השונים.

העסקה כפופה למספר תנאים מתלים, לרבות אישור הבנקים המממנים של אביב שיגור, אישור הממונה על ההגבלים העסקיים (בשל העובדה שהעסקה מעל ל-10 מיליון שקל), ולכך שהחוב הפיננסי של אביב שיגור במועד העיסקה לא יעלה על סך של כ-23 מיליון שקל (ולא 25 מיליון שקל כפי שנכתב בהסכם העקרונות).

אליעזר פישמן, צילום: עמית שעל אליעזר פישמן | צילום: עמית שעל אליעזר פישמן, צילום: עמית שעל

חברת אוריין, הנסחרת כיום לפי שווי של כ-221 מיליון שקל, הינה אחת החברות המובילות בישראל בתחום הלוגיסטיקה והשילוח הבינלאומי ומייצגת למעלה מעשור את ענקית השילוח והלוגיסטיקה השנייה בגודלה בעולם DB Schenker. אוריין מעסיקה בארץ כ- 570 עובדים ומחזיקה מערך ההפצה של 60 משאיות גדולות. עד כה, לא היתה לאוריין דריכה בתחום בו פועלת אביב שיגור – הובלת חבילות קטנות ומשלוח לבתים פרטיים. אביב שיגור מעסיקה כיום למעלה מ-300 עובדים בכל רחבי הארץ ומפעילה יותר מ-200 כלי רכב. לאביב שיגור 9 סניפים בפריסה ארצית מקרית שמונה ועד אילת.

לפי הערכות גורמים המקורבים לעסקה, לאוריין פוטנציאל גדול להרחיב את עסקיה בעקבות העסקה בקרב לקוחות קיימים. עוד נמסר כי בשל העובדה שאביב שיגור פועלת בתחום חדש לאוריין, האחרונה צפויה לבצע השקעה מהותית בתחום ואף להרחיב את מצבת העובדים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות