אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 מאותת לצוות לוקר: קיצוץ רוחבי של 5%-15% במשכורות כלל העובדים צילום: סיון פרג'

ערוץ 10 מאותת לצוות לוקר: קיצוץ רוחבי של 5%-15% במשכורות כלל העובדים

הקיצוצים נועדו לכסות בור תקציבי בהיקף 20 מיליון שקל. היום מסתיימים 45 הימים שהוקצבו לוועדה למציאת פתרון לחובות הערוץ בהיקף 60 מיליון שקל

16.10.2012, 12:49 | שלי פריצקר

על רקע שלב ההכרעה בעבודה של צוות לוקר, ערוץ 10 נוקט בצעדי התייעלות. דירקטוריון הערוץ הורה על קיצוץ שכר רוחבי של 5%-15% במשכורות כלל העובדים, כולל הבכירים, הטאלנטים וההנהלה, כבר מחודש נובמבר. כרגע אין כוונה לפטר עובדים.

הדירקטוריון בראשות היו"ר אבי בלשניקוב, נציגו של בעל המניות רון לאודר, התכנס אתמול (ב') לדון בדרכים לכסות את הבור התקציבי שנוצר בהיקף 20 מיליון שקל. מלבד קיצוץ שכר הוחלט על קיצוץ בתקציב ההפקות.

תמר איש שלום. גם לה יקצצו, צילום: רונן פדידה תמר איש שלום. גם לה יקצצו | צילום: רונן פדידה תמר איש שלום. גם לה יקצצו, צילום: רונן פדידה

הצוות שמינה האוצר לבחון פריסת חובות לערוץ דרש ממנו  לקצץ בהוצאות ולהציג תוכנית עסקית שתאפשר לערוץ להגיע לאיתנות פיננסית, ולהראות כי יהיה מסוגל לעמוד בהסדר התשלומים שייקבע לו. היום נפגשו נציגי הערוץ ביחד עם הצוות, שבראשו עומד מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, וכולל את הממונה על התקציבים באוצר גל הרשקוביץ והחשבת הכללית מיכל עבאדי-בויאנג'ו. היום הסתיימו 45 יום שנקבעו לעבודת הצוות למצוא פתרון למשבר החוב של ערוץ 10.

מסתמן כי חובות העבר של הערוץ בהיקף 60 מיליון שקל ייפרסו על פני חמש שנים. בנוסף יצטרכו למצוא פתרון שיאפשר לערוץ לקבל רישיון שידור ב-2013.

עובדי הערוץ זועמים על קיצוץ השכר המתוכנן. גורם בוועד העובדים מסר: "העובדים בערוץ 10 מתנגדים בתוקף לתוכנית הקיצוצים שגיבשה ההנהלה. כמי שהיו שותפים בכירים ביחד עם הנהלת במאבק על הערוץ לא נסכים לפגיעה נוספת בשכרנו לאחר שזה כבר קוצץ ב-2009 ולא הושב לקדמותו בניגוד להבטחות. העובדים מתכוונים להגיש בימים הקרובים תוכנית חלופית שתכלול הטבות כספיות מצד ההנהלה דוגמת קרן השתלמות לכל השכירים, הצמדת השכר למדד המחירים לצרכן ותוספות לעובדים שמרוויחים מתחת לשכר הממוצע במשק. אנחנו משוכנעים שהדיאלוג הענייני והפורה עם הנהלת הערוץ יימשך בימים הקרובים כפי שהיה עד כה".

מערוץ 10 לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות