אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב פרי על הצטרפותו ליאיר לפיד: "מצאתי נבחרת עם קפטן מצוין" צילום: עמית שעל

יעקב פרי על הצטרפותו ליאיר לפיד: "מצאתי נבחרת עם קפטן מצוין"

ראש השב"כ לשעבר פורש מתפקידו כיו"ר מזרחי טפחות וישולב במקום גבוה ברשימה של יאיר לפיד. במסיבת עיתונאים אמר כי "לאחר למעלה משני עשורים שבהם הכרתי את הזירה העסקית של ישראל הרגשתי שמשהו בסיסי לא עובד, והאופן שבו אנו מתנהלים חייב להשתנות"

16.10.2012, 18:13 | כלכליסט

"לאחר למעלה משני עשורים שבהם הכרתי את הזירה העסקית של ישראל הרגשתי שמשהו בסיסי לא עובד, והאופן שבו אנו מתנהלים חייב להשתנות", כך אמר יעקב פרי במסיבת עיתונאים שבה הכריז על הצטרפותו למפלגה של יאיר לפיד, יש עתיד. 

קראו עוד בכלכליסט

פרי הוסיף כי "כדי שיתבצע שינוי יותר ויותר אנשים צריכים להצטרף לפוליטיקה. לראשונה מצאתי נבחרת עם קפטן מצוין, מסגרת פוליטית שלא רואה לנגד עיניה מטרות אישיות, אלא רוצה להביא פוליטיקה חדשה".

לפיד אמר כי פרי "מביא לנו המון כוח ושכל, אני גאה בכך שהצטרף ליש עתיד. פרי יהיה שותף מלא להובלת יש עתיד, ויתרום מניסונו הביטחוני והכלכלי".

פרי, יו"ר בנק מזרחי טפחות וראש השב"כ לשעבר, פורש מתפקידו ויתמודד ברשימת מפלגת יש עתיד בבחירות הקרובות. פרי ישולב במקום גבוה ברשימה וצפוי לקבל תפקיד של שר אם המפלגה תצטרף לקואליציה לאחר הבחירות.

רמז על המעבר לשדה הפוליטי ניתן היה למצוא כבר לפני כחודש בנאום שנשא פרי בפני חברי המועדון המסחרי־התעשייתי. "ישראל עברה מהפך למדיניות תקציבית פחות אחראית בשנים האחרונות, והיא הרת אסון במיוחד בשל המשבר העולמי, עד שיש סבירות שלא תוכל לצלוח אותו בשלום", אמר אז פרי.

פרי. "צריך להבחין בין צמיחה אמיתית למלאכותית", צילום: עמית שעל פרי. "צריך להבחין בין צמיחה אמיתית למלאכותית" | צילום: עמית שעל פרי. "צריך להבחין בין צמיחה אמיתית למלאכותית", צילום: עמית שעל

פרי ציין כי באותו נאום מדי יום מתפרסמים נתונים "מעוררי דאגה" על המשק הישראלי. הוא עקץ את הדיבורים על הצמיחה ומצבו המצוין של המשק, שהציג שר האוצר יובל שטייניץ רק לפני כשנה, ואמר: "צריך להבדיל בין צמיחה אמיתית לצמיחה מלאכותית שצריכה להדאיג". את הצמיחה האמיתית הוא הגדיר כהשקעות בחינוך, במחקר ופיתוח, בדיור הציבורי וגם

בתחרותיות, לדבריו.

"זרימת הון זר למשק וריבית נמוכה מדי ברוב העולם יוצרות צמיחה מלאכותית ולכן תמיד מסתיימות במשברים", הזהיר פרי. על משבר הדיור אמר: "נפלא מבינתי מדוע מינהל מקרקעי ישראל שמחזיק במאגר אדיר של קרקעות לא משחרר אותן. אנו מדינה שמנוהלת על ידי פקידים, ואין יכולת פריצה של הממשלה שמכירה בבעיה זו. למה אי אפשר לבנות דירות להשכרה לצעירים כך ששכר הדירה ייחשב כחלק מהתשלומים אם הם ירצו לרכוש אותה?".

פרי מכהן כיו"ר בנק מזרחי טפחות משנת 2003 ב־60% משרה. עלות שכרו של פרי בשנה שעברה עמדה על 2.6 מיליון שקל. מאז כניסתו לתפקיד הסתכמה עלות העסקתו לבנק ב־20 מיליון שקל.

בעלי השליטה במזרחי טפחות, קבוצת ורטהיים וקבוצת עופר, מסרו בתגובה לפרישתו של פרי: "אנו מוקירים ומעריכים את תרומתו של יעקב פרי להתפתחותו ושיגשוגו של הבנק בעשר שנים האחרונות. אנו מאחלים לו מכל הלב בהצלחה בהמשך הדרך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
לפיד- לצערי אתה מבולבל.
אל תפחד לקחת אנשים לא מוכרים, אנחנו פשוט צריכים אלטרנטיבה לחבורת הבהמות שממלאת את משכן הכנסת. לדעתי אם היית לוקח מישהו לא מוכר על פרי היית מקבל יותר קולות. עכשיו תסגר על עצמך ותחזיר את הדג השמן לחברות המדושנות - כי איתו אתה ממש לא תקבל את הקול שלי.
מהנדס , י-ם  |  17.10.12
25.
יאיר לפיד: איפה הכסף? הנה איש והנה הכסף
שני הראשונים במפלגת יש עתיד דואגים לא להקפיד, השניים מושכים בחבל משתי קצותיו ולבסוף החבל יקרע. השניים בעלי תפיסות חברתיות ובטחוניות שונות בתכלית השינוי ומנוגדות אחד לשני, ואני כבר רואה בדימיוני את "ארץ נהדרת" בה מוצגים השניים כשהם מדברים גם בעברית וגם בסינית, כתב במחנה לשעבר הוא הבוס של ראש השב"כ לשעבר, נו באמת? זוכרים שיאיר לפיד שאל כל הזמן איפה הכסף? אז הנה הוא מציג לנו את מספר 2 שלו שזה גם האיש וגם הכסף,
17.10.12
לכל התגובות