אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של ארקפה מוותר על ארומה צילום: מיכאל קרמר

בלעדי לכלכליסט

הבעלים של ארקפה מוותר על ארומה

ירון ירקוני מכר 10% ממניות ארומה ישראל כדי למנוע ניגוד אינטרסים בעקבות הפיכתו לבעלים של ארקפה. ברשותו עדיין זיכיון לסניף ארומה

17.10.2012, 08:11 | אורנה יפת

ירון ירקוני, הבעלים החדש של קבוצת ארקפה וזכיין של ארומה ישראל, מבצע עוד מהלך היפרדות מארומה. ל"כלכליסט" נודע כי ירקוני, שהחזיק 10% ממניות ארומה ישראל, מכר את מניותיו בחברה לפי שווי של 250 מיליון שקל לארומה ישראל. עסקה זו נוספת לעסקת מכירת מניות של ירקוני בארומה ישראל לפני שנתיים, שבמסגרתה מכר 5% ממניותיו בחברה לפי שווי דומה. אז גם עבר לעסוק בתחום הנדל"ן המסחרי.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט", במאי האחרון רכש ירקוני מחצית מהבעלות של משפחת שמר על קבוצת ארקפה תמורת 25 מיליון שקל, והוא בעלים כיום של 45% מהקבוצה. משפחת שמר החזיקה 90% מהקבוצה, שכוללת גם את רשת המסעדות האיטלקיות ג'ויה, ועוד 10% מהמניות נמצאות בידי ארקפה איטליה.

סניף ארומה, צילום: חיים צח סניף ארומה | צילום: חיים צח סניף ארומה, צילום: חיים צח

ירקוני וארומה ישראל חתמו על העסקה להעברת 10% ממניות ארומה במהלך השבוע האחרון. מקורבים לעסקה אומרים כי היא נחתמה ברוח טובה ולשני הצדדים היה אינטרס להיפרד. ירקוני נפרד בהדרגה מארומה ישראל במטרה להיות נאמן לארקפה ולמנוע ניגוד אינטרסים, וארומה ישראל העדיפה כי בעל שליטה ברשת מתחרה לא יהיה בעל מניות גם בחברה שלה. עם זאת, החוזה מול בעלי המניות של ארומה לא מחייב אותם למכור את המניות אם הם הופכים לבעלים ברשת אחרת, אך אם הם גם זכיינים, הם עלולים לאבד את הזיכיון על הסניף. ירקוני עדיין מחזיק בזיכיון לסניף ארומה ישראל בקניון איילון ברמת גן, והוא צפוי למכור את הזיכיון עליו בתוך כשנה עד שנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות