אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקסקון, יצרנית רכיבי אפל: "העסקנו קטינים בני 14" צילום: רויטרס

פוקסקון, יצרנית רכיבי אפל: "העסקנו קטינים בני 14"

החברה, ש-1.2 מיליון עובדיה בסין מייצרים רכיבים גם עבור חברות כמו סוני, HP ואחרות, הודתה שבאחד ממפעליה הועסקו קטינים בניגוד לחוק המקומי

17.10.2012, 12:46 | סוכנויות הידיעות

חברת פוקסקון הטייוואנית, מיצרניות רכיבי האלקטרוניקה הגדולות בעולם, הודתה אמש (ג') שהעסיקה קטינים בני 14 באחד ממפעליה בינטאי שבסין. כך, לפי דיווח של סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

ארגוני זכויות אדם וזכויות עובדים שפעילים במדינה האשימו לא פעם את החברה - ספקית רכיבים מרכזית עבור אפל, Dell, סוני, HP ואחרות - בהפעלת תוכניות מתמחים, במסגרתן מועסקים תלמידים צעירים במפעליה ללא תמורה הולמת לעבודתם ובניגוד למגבלות החוק. פוקסקון ביצעה חקירה מתמשכת בנושא, שכללה את כל 1.2 מיליון העובדים שלה בסין, מהם 2.7 אחוז הם תלמידים בתוכניות מתמחים שונות.

"החקירה שניהלנו גילתה שהמתמחים, שגילם נע בין 14 ל-16, עבדו בקמפוס החברה במשך שלושה שבועות", מסרה החברה בהודעה שפרסמה אתמול. "זוהי הפרה של חוקי העבודה בסין ושל מדיניותנו - וננקטו צעדים מידיים להחזרת המתמחים למוסדות החינוכיים מהם הגיעו".

בהודעת החברה נמסר כי היא לוקחת אחריות לטעות ושהיא "התנצלה בפני כל אחד מהתלמידים" על חלקה בפרשה. פוקסקון מתכננת לשתף פעולה עם הרשויות בסין בנושא ולדווח על בתי ספר ששלחו קטינים לתוכנית המתמחים הבעייתית.

העסקת קטינים, התאבדויות עובדים ומהומות

פוקסקון ואפל - לקוחתה הגדולה ביותר - ספגו ביקורת נוקבת על תנאי העבודה במפעלי החברה מזה מספר שנים. המפעלים בהם מורכבים מכשירי האייפון והאייפד ידעו שרשרת התאבדויות עובדים, דיווחים על תת-תנאים במגורי העובדים ויד קשה במיוחד של מנהלים בדרגים השונים. בנוסף, הופיעו דיווחים על שעות עבודה שעוברות בהרבה את המקסימום המותר בחוק הסיני. לפני כחודשים קבע ארגון זכויות אדם סיני כי החברה תיקנה את דרכיה ושיפרה את תנאי העבודה.

בחודש שעבר פרצו מהומות באחד ממפעלי פוקסקון, במחאה על תנאי המגורים של העובדים במפעל ומניין שעות העבודה - שעלה משמעותית לאור לחצי אפל להשלמת מכסות ייצור האייפון 5.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות