אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: האינפלציה הצפויה צנחה ל-2% צילום: shutterstock

בנק ישראל: האינפלציה הצפויה צנחה ל-2%

בשבוע האחרון צנחה האינפלציה הצפויה במשק ל-12 החודשים הבאים בלא פחות מ-0.5%. בתוך כך מתחזקת ההערכה, שבנק ישראל יחליט להשאיר את הריבית לנובמבר פעם נוספת ללא שינוי, ברמה של 2.25%

17.10.2012, 13:13 | אמנון אטד

בעקבות ההפתעה במדד ספטמבר שפרסמה הלמ"ס שלשום (0%), צנחה בשבוע האחרון האינפלציה הצפויה במשק ל- 12 החודשים הבאים בלא פחות מ-0.5%, והיא מסתכמת כעת בשיעור ממוצע של 2% בלבד. בכך חזרו למעשה הציפיות האינפלציוניות לרמתן הממוצעת בחודשים יוני ויולי. את האינפלציה הצפויה, שהיא אחד המשתנים החשובים ביותר בשיקולי מדיניות הריבית של בנק ישראל מחשב הבנק כממוצע של ההערכות שמפרסמים האנליסטים השונים במשק.

האינפלציה הצפויה צנחה, צילום: בלומברג האינפלציה הצפויה צנחה | צילום: בלומברג האינפלציה הצפויה צנחה, צילום: בלומברג

מהנתונים החודשיים שמפרסם היום (ד') בנק ישראל מתברר עוד כי על פי שיטת החישוב הנוספת של הבנק, זו של הפרשי התשואות בשוק אגרות החוב הממשלתיות, עלתה האינפלציה הצפויה בחודש האחרון בשיעור קל של 0.2%, והיא מסתכמת כעת ב-2.4%. יחד עם זאת, נתון זה נחשב למעט בעייתי ולהרבה פחות אמין, והוועדה המוניטרית של בנק ישראל נוטה לייחס לו חשיבות מועטה יחסית במהלך דיוני הריבית החודשיים.

הירידה החדה באינפלציה הצפויה, יחד עם המדד האפסי לחודש ספטמבר, מחזקת את ההערכה שהוועדה המוניטרית של בנק ישראל תחליט בסוף החודש להשאיר את הריבית לחודש נובמבר פעם נוספת ללא שינוי, ברמה של 2.25%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות