אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השווי של AEG: בין 8 ל-10 מיליארד דולר צילום: רויטרס

השווי של AEG: בין 8 ל-10 מיליארד דולר

החברה שבבעלותה קבוצות ספורט בכירות, אצטדיונים ונדל"ן, מוצעת למכירה. לארי אליסון הביע עניין

17.10.2012, 18:41 | סוכנויות הידיעות

 השווי של AEG נע בין 10-8 מיליארד דולר, כך על פי מקורב המכיר את ספרי המאזנים של חברת הספורט, הבידור והנדל"ן, אולם הוא אינו מורשה לדבר בפומבי על הנושא.

קראו עוד בכלכליסט

AEG, שבבעלות פיליפ אנשוץ מוצעת למכירה. היא חברה ייחודית שכן לא רק שבבעלותה קבוצות ספורט בכירות, אצטדיונים ונדל"ן בחלק מהאתרים הטובים ביותר בעולם, היא אף הפכה להיות מצליחה יותר מכל חברה אחרת בעולם בהטמעת הנכסים הללו והפיכתם ליעדים רווחיים בזכות הקמת מסעדות, חנויות ובתי מלון.

להלן הפירוט של הערכות השווי של שלושת הסגמנטים העסקיים, והנכסים העיקריים של כל סגמנט. אצטדיונים ואולמות – קמפוס אל.איי לייב, ארנה O2 בלונדון, O2 וורלד בברלין: 4.8-6 מיליארד דולר; קבוצות – 27% בלוס אנג'לס לייקרס, 90% בקינגס, 100% בלוס אנג'לס גאלקסי, 50% ביוסטון דיינמו: 2-2.5 מיליארד דולר; עסקים חדשים – כרטיסים לאירועי ספורט ובידור, אצטדיון NFL, פיתוחי נדל"ן: 1.2-1.5 מיליארד דולר.

הסטייפלס סנטר. הרווח של AEG עומד על כ-300 מיליון דולר בשנה, צילום: איי אף פי הסטייפלס סנטר. הרווח של AEG עומד על כ-300 מיליון דולר בשנה | צילום: איי אף פי הסטייפלס סנטר. הרווח של AEG עומד על כ-300 מיליון דולר בשנה, צילום: איי אף פי

גורם נוסף שמוסיף לרווחיות של AEG הוא המאזן הנקי - החוב מהווה פחות מ-20% משווי החברה. המינוף הנמוך יקל על רוכש פוטנציאלי של AEG. בנוסף, לאף אחת מקבוצות הספורט אין חובות גבוהים מדי.

על פי כמה מקורות, שלא הזדמן להם לעבור על ספרי המאזנים, הרווח התפעולי השנתי של AEG (הכנסות לפני ריבית, יסים, פחת והפחתות) עמד על עודף של 300 מיליון דולר. המקורות הללו מבססים את ההערכות שלהם על מספר האירועים שמתקיימים באולמות שבבעלות החברה, ההכנסות שהחברה גורפת ממכירת כרטיסים לאירועי ספורט והופעות, הכנסות ממכירת זכויות השידור לטלוויזיה של המשחקים של קבוצות הספורט וממכירת חבילה של חסויות ופרסום לקבוצות ואולמות.

לפני יותר מחודש מינה אנשוץ את בלאקסטון לבנק ההשקעות שיהיה אחראי על המכירה. אף שכבר דווח כי המיליארדר ומנכ"ל אורקל לארי אליסון הביע עניין בקניית החברה, "ספר המכירה" עדיין לא הושלם, ובלאקסטון ואנשוץ לא החלו אפילו בתהליך הבדיקה של הקונים הפוטנציאליים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות