אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי קיפאון של 5 חודשים: ניו־פארם תסיר את החרם על יוניליוור

בלעדי לכלכליסט

אחרי קיפאון של 5 חודשים: ניו־פארם תסיר את החרם על יוניליוור

הצורך של רמי שביט למלא את מדפי רשת המזון החדשה cost 365 הוביל לפגישה בינו לבין מנכ"ל יוניליוור ישראל ולסיום הסכסוך עם רשת הפארמה של המשביר

18.10.2012, 06:53 | אורנה יפת

הסכסוך המסחרי בין ניו־פארם מקבוצת המשביר לצרכן וענקית מוצרי הצריכה יוניליוור עומד בפני סיום, כך נודע ל"כלכליסט". אתמול קיימו בעלי ומנכ"ל המשביר רמי שביט ומנכ"ל יוניליוור ישראל אנג'לו טרוקיה פגישה, שצפויה להוביל לחידוש יחסי העבודה ביניהם.

קראו עוד בכלכליסט

במשביר ביקשו להיפגש עם יוניליוור כדי להכניס את מוצרי המזון של החברה לסופרים החדשים שמקימה הקבוצה תחת קוסט 365. יוניליוור ניצלה את ההזדמנות כדי לסיים את הסכסוך בינה לבין רשת הפארמה של המשביר, ניו־פארם, שמחודש מאי האחרון סירבה להציב על מדפיה מוצרי טואלטיקה של יוניליוור.

סניף 365 cost בכפר סבא, צילום: נמרוד גליקמן סניף 365 cost בכפר סבא | צילום: נמרוד גליקמן סניף 365 cost בכפר סבא, צילום: נמרוד גליקמן

סכסוך על דאודורנט

"רמי שביט נכנס ישר ללוע הארי" קמעונאים: "יינות ביתן יאכלו לרמי שביט את הראש" באזור התעשייה של כפר סבא ניצב לו הסניף החדש של קוסט 365. בסניפים המתחרים ממתינים לשחקן החדש בשכונה גיל קליאן, תגובה אחתלכתבה המלאה

הסכסוך בין שני הגופים פרץ לאחר שהמשביר מכרה את דאודורנט אקס, אחד המותגים המובילים של יוניליוור, במחיר נמוך ביחס למחיר הרשמי של היבואן, וזאת לאחר שייבאה אותו ביבוא מקביל. בתגובה הודיעה יוניליוור לרשת כי היא מפסיקה לתמוך בכל המבצעים שתוכננו עם המשביר וניו־פארם, ואז החליטה ניו־פארם להפסיק להזמין סחורה מיוניליוור.

במקביל פנתה ניו־פארם לפני כחודש לממונה על הגבלים עסקיים והתלוננה כי יוניליוור מנצלת את כוחה כדי לפגוע ברשת. ניו־פארם העבירה לממונה התכתבויות שלה עם יוניליוור בנוגע לסכסוך ולהסכמי סחר של הרשת.

חידוש הקשר בין החברות נוצר לאחר שבמשביר ביקשו להיפגש עם יוניליוור כדי לבחון את אספקת המוצרים לרשת החדשה. ביוניליוור מסרו כי הם מבקשים שהפגישה תתקיים בדרג של מנכ"לים.

שביט אישר אתמול ל"כלכליסט" את הפרטים ומסר: "יוניליוור היא גורם משמעותי בשוק המזון. פנינו אליהם כדי לעבוד יחד בקוסט 365. הם ביקשו שהמנכ"ל ייפגש איתי והסכמתי". לדברי שביט, המשביר הפסיקה לקנות מוצרי טואלטיקה מיוניליוור "כי שם אפשר לעשות יבוא מקביל, אבל במזון זה בעייתי. מאיפה אייבא תלמה? הם יושבים על 60% מהדגנים, אני לא יכול שלא לעבוד איתם".

שביט הדגיש כי "הבקשה של יוניליוור לקיים פגישה לא הותנתה בשום צורה. הם ביקשו בצורה מכובדת ואני הסכמתי. עד כה לא התערבתי בסכסוך כי לא היה צריך אותי. כיבדתי וגיביתי את מנכ"ל ניו־פארם (יפתח סרי - א"י) שדרש לשפר את התנאים המסחריים מול יוניליוור. כעת אני צריך אותם בתחום המזון וגם הם צריכים אותי, כי המשביר יהיה גורם משמעותי עם רצפת מכירה נרחבת. נשפר את התנאים המסחריים שלנו מול כל הספקים. אני מבטיח שיהיה תלמה על המדפים בקוסט 365. אם לא תהיה ברירה נקנה תלמה מספקים, אבל עדיף לשני הצדדים להתנהל בצורה מכובדת ולהרוויח כסף".

מיוניליוור נמסר: "איננו מגיבים על יחסים עם לקוחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות