אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלאנוקס: זינוק של 40% ברווח הנקי; איכזבה בתחזית צילום: אוראל כהן

מלאנוקס: זינוק של 40% ברווח הנקי; איכזבה בתחזית

הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם בשיא של 60.1 מיליון דולר, לעומת 42.9 מיליון דולר אשתקד

18.10.2012, 07:47 | גיא בן סימון ושי סלינס

מלאנוקס בניהולו של איל ולדמן פירסמה תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה מהם עולה כי החברה רשמה רבעון שיא עם עלייה של 17.2% בהכנסות ל-156.5 מיליון דולר. זאת, לעומת הכנסות של 133.5 מיליון דולר ברבעון השני של השנה.

עם זאת מלאנוקס סיפקה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון הרביעי של השנה. מלאנוקס צופה הכנסות בטווח שבין 150-145 מיליון דולר, לעומת תחזית האנליסטים שציפו להכנסות של 157 מיליון דולר. לפי מלאנוקס ההכנסות ב-2012 כולה צפויות לעמוד על 529 מיליון דולר - 4 מיליון דולר פחות מכפי שצפו האנליסטים.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי (NON-GAAP) הסתכם בשיא של 60.1 מיליון דולר, או 1.37 דולר למניה, ברבעון השלישי של השנה. זאתף לעומת 42.9 מיליון דולר, או 99 סנט למניה, ברבעון השני. זאת בניכוי 9.4 מיליון דולר של עלויות הטבה באשר לתוכניות אופציות לעובדים, לעומת עלויות הטבה בסך 8.4 מיליון דולר ברבעון השני. בנוסף הרווח הנקי לא כלל פחת של נכסים בלתי מוחשיים בסך 2.3 מיליון דולר בגין רכישת וולטייר בבפברואר 2011, לעומת 2.3 מיליון דולר ברבעון השני של 2012.

"תוצאותינו מעידים על המשך יכולתנו לחדור לשווקים קיימים ולהתרחב עם פתרונותינו לשווקים חדשים", אמר איל וולדמן, יו"ר, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס. "אנו ממשיכים גם לראות עלייה באימוץ מוצרי ה-10 ו-40 ג'יגה ביט אית'רנט שלנו וצופים כי שותפים ולקוחות נוספים ייהנו מההחזר הגבוה ביחס להשקעה שמספקים להם פתרונותינו".

אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: אוראל כהן אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס | צילום: אוראל כהן אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס , צילום: אוראל כהן

מלאנוקס מתמחה בפיתוח וייצור מוצרי תקשורת מבוססי מוליכים למחצה המותקנים במרכזי התקשורת של ארגונים גדולים במטרה להאיץ ולייעל את יכולת האחסון והעברת הנתונים. השווקים המרכזיים של החברה, המנוהלת על ידי איל וולדמן, הם השווקים הפיננסיים, תחום מחשבי־העל, ותחומי מחשוב הענן וה־WEB2 (הרשתות החברתיות). המשותף לתחומים אלו הוא שימוש באלפי מעבדי מחשבים רגילים (CPU), כרטיסי זיכרון והשגת כוח מחשוב רב על ידי שילוב בין אותם מעבדים.

מבנה זה של מחשבים מאפשר להם לבצע פעולות רבות, המאופיינות לצרכים של מחשבי־על או של חוות שרתי מחשבים, ולהכיל יכולות זיכרון גדולות. הטכנולגיה המובילה של מלאנוקס, אינפיבנד, מאפשרת יצירת קישוריות בין מחשבים, ובינם לבין מרכזי נתונים, במהירות, ביעילות ותוך כדי חיסכון אנרגטי רב.

 

כזכור, בתחילת ספטמבר מלאנוקס ספגה הורדת המלצה מבית ההשקעות סטיפל ניקלאוס ל"החזק" למניה, במקום ההמלצה הקודמת שהיתה ל-"קנייה". זאת, על אף שבבית ההשקעות העלו את תחזיתם למלאנוקס, והם צופים הכנסות של 532.7 מיליון דולר ב-2012 לעומת התחזית הקודמת להכנסות של 529.7 מיליון דולר.

הרווח הנקי צפוי לעמוד על 114.9 מיליון דולר. ב-2013 צופים בסטיפל ניקלאוס הכנסות של 676 מיליון דולר לעומת תחזית קודמת להכנסות של 640 מיליון דולר. הרווח הצפוי ב-2013 הוא 113 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות