אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פחד ותיעוב בבנק גולדמן זאקס: עכשיו הספר צילוןם: בלובמרג

פחד ותיעוב בבנק גולדמן זאקס: עכשיו הספר

עובד לשעבר בענק הבנקאות חשף בספר חדש את מסכת ההשפלות וטקסי החניכה המפוקפקים שעברו מתמחים חדשים

18.10.2012, 09:58 | סוכנויות הידיעות

המוניטין של גולדמן זאקס ספג מהלומה נוספת, עם ספר חדש שחשף בין השאר את היחס המשפיל שלו זכו המתמחים בענק הבנקאות האמריקאית. על פי הספר, המתמחים נאלצו להגיע פעמיים בשבוע כבר בשש בבוקר לפגישות היכרות משפילות — כך מאשים גרג סמית, עובד לשעבר בבנק שהשבוע יצא לאור ספר שכתב על חוויותיו.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי לא הפעם הראשונה שסמית מתבטא בחריפות נגד מעסיקו לשעבר. בתחילת השנה פורסם ב"ניו יורק טיימס" מכתב ההתפטרות שלו, שבו השמיץ את החברה וטען כי היא "מקדמת תרבות רעילה".

בפרק הראשון של הספר "מדוע עזבתי את גולדמן זאקס: סיפור מוול סטריט", שפרטיו הודלפו ל"ניו יורק טיימס", מתאר סמית את ימיו הראשונים בחברה. הוא מפרט שורה של השפלות שהמתמחים נאלצו לעבור. בהן אותן פגישות היכרות בשש בבוקר, שכונו בפשטות "טירונות". לדברי סמית, אם לא הגיעו מספיק מתמחים לפגישות של שש בבוקר, למחרת הם נדרשו להופיע כבר בחמש. בפגישות הללו שותף היה נעמד בחזית החדר, ומתחיל לשאול את המשתתפים שאלות בנושאים שונים החל מההיסטוריה של החברה ועד לפוזיציה של גולדמן במניות מסוימות.

מטה גולדמן זאקס בניו יורק. פגישות היכרות משפילות בשש בבוקר, צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק. פגישות היכרות משפילות בשש בבוקר | צילום: בלומברג מטה גולדמן זאקס בניו יורק. פגישות היכרות משפילות בשש בבוקר, צילום: בלומברג

סמית אומר כי יישם "אסטרטגיית הישרדות", שבמסגרתה התנדב לענות על השאלות שידע את התשובה עליהן מתוך תקווה שלא ישאלו אותו שאלות קשות יותר. אולם לא כולם הצליחו לשרוד.

כמו כן, סמית מספר כי המתמחים התבקשו לעתים קרובות לטפל בהזמנות ארוחת הצהריים, ובמקרה שטעו נאלצו לספוג השפלות. הוא נותן לדוגמה מתמחה שהביא למנהל סלט גבינה במקום כריך, ובתגובה המנהל השליך עליו את הסלט. סמית עבד כסוחר בגולדמן בניו יורק במשך קרוב לעשר שנים. מתוכננות לו הופעות בתוכנית "60 דקות" של CBS וברשת CNBC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות