אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אפל רוכשת את הסטארט-אפ החברתי הכושל Color

דיווח: אפל רוכשת את הסטארט-אפ החברתי הכושל Color

לפי ידיעה שטרם אושרה, חברת הסטארט-אפ, שפיתחה יישומי שיתוף תמונות, נרכשה על ידי אפל – זמן קצר לאחר שדווח כי תיסגר. הערך של Color טמון ככל הנראה בשבעה פטנטים שרשמה בתחום קובצי וידאו ועוד

18.10.2012, 10:51 | יוסי גורביץ
Color, חברת סטארט-אפ שזכתה לביקורת רבה מרגע היווסדה, נרכשה על ידי אפל. כך דיווח אמש (ד') הבלוג TheNextWeb. לידיעה אין אישור מצד אפל או מצד החברה עצמה. על פי הדיווחים, סכום הרכישה עומד על עשרות מיליוני דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת אתר TechCrunch, לאפל אין עניין מיוחד באפליקציה שלה, אבל ל-Color יש פטנטים רשומים ופטנטים בתהליך רישום שעשויים לסייע לאפל במלחמה המשפטית שהיא מנהלת נגד אנדרואיד ונשענת על תביעות זכויות יוצרים. בטק-קראנץ' מציינים כי על פי מידע שהגיע לידי האתר, גוגל ניסתה גם היא לרכוש את החברה - ומאותה הסיבה.

המוצר של Color, אפליקציה חברתית לשיתוף תמונות, נחשף במרץ 2011 וזכה לביקורת קטלנית. האפליקציה היתה מוגבלת מאוד והתבססה על שיתוף תמונות רק בין משתמשי Color שנמצאים באותו איזור. האפליקציה גם לא היתה מאובטחת ואיפשרה לאנשים להתחזות לאחרים ולצפות בזרם התמונות שלהם. Color הצליחה לגייס סכום גדול למדי - 41 מיליון דולר - עוד בטרם הושק המוצר, שלכל הדעות לא יכל להחזיר את ההשקעה.

שיתוף תמונות מוגבל. אפליקציית Color שיתוף תמונות מוגבל. אפליקציית Color שיתוף תמונות מוגבל. אפליקציית Color

נמכרת או מתפרקת?

שנה לאחר השקת האפליקציה הכושלת הציגה החברה אפליקציית צילום וידאו שזכתה גם היא לביקורות קרירות ומשתמשים נמוך יחסית - כ-30 אלף ביום. בשבוע האחרון רווחו דיווחים סותרים על מצבה של החברה: אתר VentureBeat ציטט אתמול (ד') מייל פנימי ששלח סמנכ"ל הכספים של החברה, אנדרו אורושימה, שבו כתב כי לפני כשבוע חבר המנהלים והמשקיעים העיקריים של החברה החליטו לפרק אותה.

Color מיהרה להכחיש את הידיעה, אך הודתה שהמייל של אורושימה היה אותנטי, אם כי לדבריה אורושימה לא היה מודע למצב האמיתי בחברה. ב-VentureBeat תהו, בתגובה, כיצד קרה שסמנכ"ל הכספים של חברה טועה בהבנה בסיסית כל כך של המצב, והעריכו כי החברה סובלת מבעיות תקשורת פנימיות חמורות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות