אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספקיות האינטרנט בארה"ב יאטו גלישת משתפי קבצים

ספקיות האינטרנט בארה"ב יאטו גלישת משתפי קבצים

הספקיות יקלטו ויפעילו בשבועות הקרובים מערכת שתשלח לגולשים אזהרות וחומר "חינוכי" בדבר נזקי שיתוף הקבצים. משתמשים שלא יתייחסו אליהן יענשו בהאטה זמנית של מהירות הגלישה

18.10.2012, 16:30 | כלכליסט
ספקיות אינטרנט מובילות בארצות הברית נערכות לקליטת מערכת חדשה למלחמה במשתפי הקבצים - על ידי הפצת אזהרות, חומר הסברתי ואיומי תביעה - ולצידם צעד קיצוני: האטת מהירות הגלישה של מי שימשיך להוריד תוכן פיראטי. כך, לפי דיווח של Hillicon Valley.

קראו עוד בכלכליסט

ג'יל לסר, מנהלת מרכז המידע לזכויות יוצרים (CCI), הסבירה שעדיין לא נקבע מועד סופי להפעלת המערכת על ידי הספקיות - at&t, וריזון, Comcast ואחרות, אך פעולת המערכת תחל בשבועות הקרובים. לדברי לסר, היא לא תכלול יכולת חסימה מוחלטת של גלישה בגין שיתוף קבצים.

בתחילה יקבל הגולש שש אזהרות מפני השימוש באתרי שיתוף קבצים. בין היתר, יקבל חומר הסברתי על הנזק שעושה שיתוף הקבצים לבעלי התוכן ויוצריו - ועל העונשים שקבועים בחוק על הפרת זכויות יוצרים. אם ימשיך המשתמש להעלות ולהוריד תכנים פיראטיים, תואט זמנית מהירות הגלישה שלו, לא ידוע בשלב זה באיזה שיעור ולכמה זמן. בנוסף, יוצגו לו תכני אזהרה והסברה כשינסה להיכנס לאתרי שיתוף קבצים.

"אזהרה היא לא סימן לתביעה מתקרבת"

לפי לסר, המערכת החדשה לא תהפוך את המשתמשים לחשופים יותר לתביעות בגין הפרת זכויות יוצרים "העובדה שקיבלת אזהרה לא אומרת שיתבעו אותך", אמרה. זאת, בסתירה לדיווח של אתר TorentFreak, שחשף לפני כשבוע מסמכים שמעידים על שיתוף פעולה בין חברת at&t ובין חברות התוכן בהסגרת משתפי קבצים - שיכלול את חשיפת זהות הגולשים לצורך תביעתם במידה והתעלמו מהאזהרות שקיבלו.

המערכת החדשה היא תוצר של הסכם בין חמש ספקיות האינטרנט הגדולות בצפון אמריקה, איגוד תעשיית ההקלטות בארה"ב (RIAA) והתאחדות הקולנוע האמריקאית (MPAA). ההסכם, שנחתם בקיץ שעבר, הוא המאמץ המרכזי של גורמים אלה למלחמה בשיתוף הקבצים, לאור כשלונן להעביר את חוק SOPA השנה.

פיירט ביי עוברים לענן

המלחמה בין משתפי הקבצים ותאגידי התוכן מתנהלת בחזיתות רבות ומשתפי הקבצים למיניהם מוצאים פיתרונות יצירתיים כדי להמשיך לפעול. לפי דיווח של TorentFreak, מנהלי אתר שיתוף הקבצים פיירט ביי הודיעו אמש (ד') כי יעבירו את פעילותו לשירותי ענן במקום להסתמך על שרתים משלו. זאת, במטרה לצמצם נזקים שייגרמו לו במקרה של פשיטת הרשויות והחרמת ציוד.

ככל הנראה שגם התוכנית של ספקיות האינטרנט בארה"ב תיתקל בביקורת נוקבת מצד ארגונים שקוראים לניטרליות רשת - ושמשתפי הקבצים יוכלו לעקוף את האזהרות והעונשים על ידי שימוש בשירותי פרוקסי ו-VPN למיניהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות