אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ולדמן: "אין להסיק מתחזיות הרבעון הרביעי לרבעון הראשון של 2013" צילום: אוראל כהן

ולדמן: "אין להסיק מתחזיות הרבעון הרביעי לרבעון הראשון של 2013"

לפי איל מנכ"ל מלאנוקס, "השקעתו בהון אנושי תגדל כדי לחזק את האימוץ של הטכנולוגיה שלנו; אנחנו עדיין לא יודעים איך נמשיך לעבוד עם אינטל, ואם נעבוד ביחד"

18.10.2012, 12:10 | ניר צליק
אמש אחרי המסחר פירסמה מלאנוקס, ספקית פתרונות ההאצה למחשבי העל, את תוצאות הרבעון השלישי. החברה אמנם עקפה את תחזיות הרבעון, אולם ביחס לרבעון הבא היא סיפקה תחזית מאכזבת ובתגובה נופלת מניית החברה במסחר בתל אביב. הכנסות החברה עלו ב-17.2% ברבעון השלישי ל-156.5 מיליון דולר, ואילו הרווח הנקי הסתכם ב-60.1 מיליון דולר לעומת 42.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. לרבעון הרביעי צפתה החברה הכנסות של 145-150 מיליון דולר ביחס לציפיות האנליסטים להכנסות של 153.1 מיליון דולר בממוצע.

בשיחת הוועידה שקיימה אחרי פרסום הדו"חות אמר איל ולדמן, מנכ"ל החברה כי "ברבעון הראשון היו לנו הכנסות של כ-10 מיליון דולר מהזדמנויות הקשורות לפלטפורמת ה-romley של אינטל, ברבעון השני היתה דרישה חזקה למוצרים שלנו ב-30 מיליון דולר, וברבעון השלישי היו לנו הזדמנות משלושה לקוחות גדולים ב-25 מיליון דולר, כשהגדולה שבהם מפוליוול, אינטגרטור סיני. ברבעון הרביעי, ללא כל אלה, התחזיות שלנו רומזות על קו בסיס להכנסות של 150 מיליון דולר".

  , צילום: נמרוד גליקמן צילום: נמרוד גליקמן   , צילום: נמרוד גליקמן

באשר לעתיד אמר ולדמן כי "ההשקעה שלנו בהון אנושי תגדל כדי לחזק את האימוץ של הטכנולוגיה שלנו". כשנשאל ולדמן לגבי דחיית עסקאות מהרבעון הרביעי לשנה הבאה, על רקע האכזבה מתחזיות החברה, אמר ולדמן כי "באופן כללי לא ראינו עסקאות שנדחו. אנחנו רואים כרגע את הרבעון הראשון, ואנחנו מקווים שהוא ייבנה בצורה טובה". באשר לשאלה האם הסיבה להאטה בצמיחה של מלאנוקס נעוצה בהאטה הכלכלית העולמית אמר ולדמן כי "אנחנו מבודדים מהבחינה שאנחנו פונים לשוק קטן, אז אנחנו לא מרגישים את ההשפעה המקרו כלכלית על מלאנוקס".

באשר לתחרות מול אינטל, שהודיעה שהיא תבנה בעצמה מתג שיתחרה במלאנוקס במהירות 100 ג'יגהביט לשנייה, אמר ולדמן כי "אינטל תנסה לצאת עם המתג ב2015-2016, ואנחנו עדיין לא יודעים איך נמשיך לעבוד עם אינטל, ואם נעבוד ביחד. אנחנו ממשיכים לפתח את המוצר שלנו ואנחנו מעריכים שהוא ייצא ב-2014, כך שאנחנו מקווים שנמשיך להוביל את השוק ולקחת נתח שוק מהמתחרים שלנו".

באשר לשאלה האם צריך לקרוא מתחזיות הרבעון הרביעי גם לרבעון הראשון של 2013, כפי שקרה ב-2008, אז היה רבעון רביעי חלש ולאחריו רבעון נוסף חלש, אמר ולדמן כי "אני לא חושב שצריך לקרוא מהתחזיות לרבעון הרביעי גם לרבעון הראשון, אנחנו לא רואים קורלציה, ואנחנו לא חושבים שזה טרנד". מייקל גריי, סמנכ"ל הכספים, הוסיף כי "ב-2008 זה היה יותר עניין של סביבה כלכלית גלובלית. אני לא חושב שבהכרח יש מה להשוות בין מה שקרה אז לבין מה שקורה עכשיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות