אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנרי בירץ, מנכ"ל חברת וויליאם היל אונליין, מסיים את תפקידו צילום: אוראל כהן

הנרי בירץ, מנכ"ל חברת וויליאם היל אונליין, מסיים את תפקידו

בירץ ניהל את החברה שהקימו פלייטק של טדי שגיא ו-וויליאם היל הבריטית. במקומו ייכנס לתפקיד אנדרו לי, ראש חטיבת פעילות המובייל

19.10.2012, 09:16 | ענת ציפקין

הנרי בירץ, מנכ"ל וויליאם היל אונליין - המיזם המשותף שהקימו פלייטק של טדי שגיא ו-וויליאם היל הבריטית - עוזב את תפקידו. במקומו במקומו ייכנס לתפקיד המנכ"ל אנדרו לי, שכיהן עד עתה כראש חטיבת פעילות המובייל בוויליאם היל אונליין. כך עולה מדיווח בורסאי שהוציאה הבוקר בבורסת לונדון וויליאם היל, שעיקרו עידכון המשקיעים באינדיקטורים כספיים על מצבה של החברה ברבעון השלישי של 2012.

וויליאם היל פרסמה הבוקר פרמטרים מקדמיים שאינם כוללים את שורות הרווח, עליהם תדווח כשתפרסם את דוחותיה הכספיים המלאים במהלך חודש נובמבר, אולם ציינה רק מספר אחד בשורת הרווח הנקי: תחום ההימורים המקוונים, שזינק בשיעור של 42% ביחס לרבעון השלישי של 2012 לרמה של 34.8 מיליון ליש"ט. מתוך סכום זה - רווח נקי של 10.2 מיליון ליש"ט נזקף לזכותה פלייטק, המחזיקה כאמור ב-29% מוויליאם הל אונליין.

עוד עולה מהדיווח שהוציאה וויליאם היל הבוקר כי מועצת המנהלים שלה צפויה להתחיל בקרוב בתהליך הערכת שווי לחברת ווליאם היל אונליין וזאת על מנת לממש את האופציה החוזית שיש לה לרכוש את חלקה (29%) של פלייטק בחברת ההימורים המקוונים. תהליך הערכת השווי יתחיל בנובמבר ויסתיים בפברואר 2013, מועד שמיד לאחריו יהיה על וויליאם היל לקבל החלטה אם היא מממשת את האופציה לרכישת אחזקותיה של פלייטק. במידה ולא תממש - קיימת בידה האופציה החוזית לבצע מהלך נוסף למימוש האופציה בפברואר 2015.

בתגובה הוציאה גם פלייטק דיווח בורסאי בו כי מציין מנכ"ל פלייטק מור וייזר כי במידה והאופציה שבידי וויליאם היל תמומש, תהיה מחוייבת פלייטק להעברה תקינה וחלקה של אחזקותיה לוויליאם היל, בדומה לאופן בו התנהל המיזם המשותף עד עתה. "וויליאם היל אונליין הינו מיזם מוצלח של שתי החברות . שיתוף הפעולה בינינו הניב צמיחה שנתית דו ספרתית"

וויליאם היל אונליין היא אופרציה חובקת עולם, המעסיקה קרוב ל־1,000 איש בחמישה אתרים שונים. בישראל מעסיקה החברה כ־150 עובדים. וויליאם היל אונליין נולדה כמיזם משותף בין שתי חברות: וויליאם היל ופלייטק. וויליאם היל היא תאגיד ההימורים הגדול ביותר בבריטניה: החברה מעסיקה כ־15 אלף איש, ומפעילה כ־2,300 חנויות הימורים (betting shops) במדינה זה יותר מ־75 שנה. בשנת 2002 הונפקה וויליאם היל בבורסת לונדון, שבה היא נסחרת לפי שווי שוק של 2.39 מיליארד ליש"ט.

פלייטק נכנסה לשותפות עם וויליאם היל, חברת ההימורים השנייה בגודלה בבריטניה בשנת 2008 עת רכשה בעסקת בעלי עניין עם בעל השליטה טדי שגיא נכסים בהיקף של 250 מיליון דולר, שאת רובם מכרה מאוחר יותר לחברה הבת המשותפת שהקימה עם החברה הבריטית. בשנה האחרונה עלתה מניית פלייטק בשיעור של 61% לשווי שוק של 1.15 מיליארד ליש"ט, ומאז ה-2 ביולי היא נסחרת ברשימה הראשית של בורסת לונדון . פלייטק מספקת תוכנה מקצועית והיא בעלת מניות במיזם, אך היא לא מנהלת את הפעילות הישראלית של וויליאם היל און ליין. ההנהלה של וויליאם היל און ליין ממוקמת בגיברלטר, ושם מתקבלות ההחלטות הניהוליות".

פלייטק, בה מחזיק שגיא 41%, עדיין לא פרסמה את דוחות הרבעון השלישי של 2012, אולם את החציון הראשון של 2012 סיכמה עם עליה של 101% בהכנסות ל-153.8 מיליון יורו, לעומת מחצית מקבילה אשתקד. החברה, הפועלת כספקית תוכנה לתעשיית ההימורים המקוונים, נסחרת בלונדון בשווי שוק של כ-1.13 מיליארד ליש"ט. הרווח הנקי (המתואם) עליו דיווחה פלייטק בחציון הראשון של 2012 הסתכם ב-84.5 מיליון יורו, עליה של 67% לעומת ששת החודשים הראשונים של 2011. 68.9 מיליון יורו מהרווח התיפעולי עליו דיווחה פלייטק, שהסתכם ב-91.2 מיליון יורו בששת החודשים הראשונים של 2012, נובע מהמיזם המשותף שלה ושל וויליאם היל הבריטית - וויליאם היל אונליין. מדובר בעליה של 23% לעומת המחצית המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות