אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קים דוטקום מציג: Mega, אתר שיתוף קבצים "שהרשויות לא יוכלו לסגור" צילום: רויטרס

קים דוטקום מציג: Mega, אתר שיתוף קבצים "שהרשויות לא יוכלו לסגור"

האתר יכלול הצפנה מורכבת, כשמפתח ההצפנה לא נמצא בידי מפעיליו אלא בידי המשתמשים עצמם. לפיכך, רק אתם תוכלו לדעת מה אתם מורידים - והרשויות לא יוכלו לסגור את האתר כפי שעשו למגהאפלוד

19.10.2012, 09:48 | ניצן סדן
קים דוטקום חשף פרטים חדשים אודות Mega, שירות שיתוף קבצים שהוא מתכנן להשיק השנה. לדבריו, השירות יאפשר לגולשים להוריד ולהעלות קבצים בלי לחשוש מידן הארוכה של תעשיות התקליטים והקולנוע בארה"ב, שסגרו את מגהאפלוד, האתר הקודם של דוטקום.

קראו עוד בכלכליסט

השירות החדש יפעל בצורה זהה למגהאפלוד, בהבדל ייחודי: כל קובץ שיועלה לאתר יעבור הצפנה מורכבת, שיאפשר לבעליו לקבוע מי יכול לפתוח ולהפעיל אותו. לפי דיווח של wired, מפתח ההצפנה לא יהיה בידי Mega ולמפעילי האתר לא תהיה דרך לצפות בו - כך שלא יהיו אחראים לקבצים שהועלו.

קים דוטקום (מימין) ועובדיו במשפטם בניו זילנד. שנית מגהאפלוד לא תיפול, צילום: רויטרס קים דוטקום (מימין) ועובדיו במשפטם בניו זילנד. שנית מגהאפלוד לא תיפול | צילום: רויטרס קים דוטקום (מימין) ועובדיו במשפטם בניו זילנד. שנית מגהאפלוד לא תיפול, צילום: רויטרס

כך, במידה והרשויות יבקשו לעצור הפצה של סרט, למשל, לא ניתן יהיה להאשים את דוטקום ואנשיו - שכן אין להם כל דרך לדעת אם תוכן בעייתי הועלה לשרתי Mega. דוטקום סיפר ל-wired שמפתחות ההצפנה יהיו גם בידי גורמי צד שלישי, שיוכלו לפתח שירותי הורדות נלווים למיניהם, אפליקציות מובייל ואף חנויות תוכן מקוונות שיתבססו כולם על החומר שיועלה ל-. Mega.

דוטקום אמר שלפי המומחים המשפטיים בהם נעזר, הדרך היחידה לעצור את Mega תהיה לקבוע שההצפנה עצמה אינה חוקית. "לפי הגדרת גופי זכויות אדם באו"ם, פרטיות היא זכות בסיסית", הסביר. "יש לכם זכות להגן על המידע והתקשורת שלכם מפני ריגול". דוטקום צפוי להציע את Mega בתור פלטפורמת אחסון קבצים למשתמשים מכל הסוגים - לרבות ארגונים, שעשוים לבחור בכלי זה בשל היותו מאובטח במיוחד.

 

משתף הקבצים שניצח את מעצמות התוכן

בחודש שעבר נחשף פרויקט נוסף של דוטקום, MegaBox - שירות מקוון דרכו יוכלו גולשים להאזין למוזיקה בסטרימינג. הייחוד של שירות זה הוא במודל הרווח שלו: המימון יגיע מפרסומות בלבד וגולשים שירצו להוריד שירים ואלבומים ישלמו ישירות לאמנים עצמם ולא לחברות התקליטים.

קים דוטקום, תושב ניו זילנד, נעצר בינואר השנה במדינה בגין עבירות הפרת זכויות יוצרים. המעצר הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין ארצות הברית וניו זילנד - בלחץ חברות תקליטים, התאחדות תעשיית הקולנוע וחברות תוכן אחרות.

שרתי מגהאפלוד הוחרמו על ידי הרשויות ביחד עם נכסים שבבעלות דוטקום, בשווי 200 מיליון דולר. במסגרת חקירת המקרה, התגלה שממשלת ניו זילנד הפעילה כוח בלתי סביר במעצרו ואף ניהלה אחריו מעקב באמצעות יחידת מודיעין האותות של צבאה - מה שהפך לפצצה פוליטית במדינה. ביוני האחרון פסק בית משפט ניו זילנדי כי יש להשיב לדוטקום את הציוד שהוחרם ואת נכסיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
עניין של אבולוציה
בעידן של שיתוף וחופש מידע, זה רק עניין זמן שכל התעשיה של אמנים, חברות הפקה וכל המעורבים בעניין היצירה תשתנה לטובת הצרכן. גם אם הפירצה של דוט-קום לא תחזיק לאורך זמן, בסוף יימצא מישהו שיגרום למשחק לשנות את חוקיו כך שיוצרים ואמנים ימצאו את הדרך להתפרנס ללא התלות בחברות התקליטים הצמאות לכסף. כבר היום ניתן למצוא הרבה אמנים שמוצאים דרכים להפיק מוזיקה ולמכור אותה בכוחות עצמם. יישר כוח!
דניאל  |  20.10.12
24.
15, הנה משהו שאתה לא מבין...
המשפט האמריקני, בריטי וכ"ו מאוד שונים בישראל ובעיקר-באף אחת ממדינות העולם, חוץ מישראל, אין דבר כזה "שופט אקטביסט". שופט בכל מדינה בעולם שופט לפי החוק, לא את החוק ולא מעל לחוק. אם אינו מסכים עם החוק ויש לו בעיה מצפונית לשפוט לפיו (נניח בדרום אפריקה של האפרטהייד) הוא מתפטר או אפילו מתפטר ומצטרף לתנועה פוליטית חוקית או לא חוקית אלא אם החוקה והגדרת התפקיד שלו בחוק שניהם גם יחד נותנים לו סמכות לפסול חוק ואז הוא יכול להיוותר בתפקידו ולפסוק באופן שגם מתיישב עם מצפונו-אבל אז הוא לא אקטיביסט אלא פועל במסגרת הברורה והקבועה של החוק.
דוברמן צמחוני  |  20.10.12
לכל התגובות