אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הסכם שלום" בין המעריצים הקיצוניים של אפל ושל אנדרואיד צילום: בלומברג

בשולי הרשת

"הסכם שלום" בין המעריצים הקיצוניים של אפל ושל אנדרואיד

במסגרת ההסכם, חובבי האייפון יחדלו מלהתפאר במספר האפליקציות באפסטור ובתמורה, יפסיקו חובבי אנדרואיד לקטול את מדיניות הגן הסגור של אפל. האוהדים, מצידם, מצאו משהו חדש להילחם עליו: לטובת מי נוטה ההסכם

20.10.2012, 17:04 | ניצן סדן
הסמארטפון הוא הרבה יותר ממכשיר שעוזר לנו להתקשר לעבודה ולהגיד שנאחר, לשלוח מייל לחבר או להעלות תמונה ממסיבה בה היינו; הוא מקור לגאווה עבור בעליהם. החברות שפיתחו את המכשירים זכו בשנים האחרונות למעריצים בעלי קנאות שלא תבייש אוהדי כדורגל.

קראו עוד בכלכליסט

שני המחנות הבולטים ביותר הם מחנה האייפון ומחנה מכשירי האנדרואיד וסמסונג בראשם: המעריצים מתנגחים זה בזה בטוקבקים לכתבות, בפורומים, בקבוצות פייסבוק ואף בשיחות סלון. כתב CNN, עומר גלגה, פרסם הצעה להסכם שלום בין הנצים, שמתבססת על שבעה סעיפים. בין היתר, תוכלו למצוא בה את הרעיונות הבאים:

"מעריצי אפל יחדלו מלהזכיר את התביעה בה זכתה אפל בפיצוי של 1.05 מיליארד דולר מסמסונג בגין הפרת זכויות יוצרים. מעריצי סמסונג יחדלו מלמתוח ביקורת על מדיניות "הגן הסגור" של אפל וחסרונותיה מול "הגן הפתוח" של אנדרואיד, מתוך הבנה שיש יתרונות וחסרונות לשתי התפיסות".

"מעריצי אפל יחדלו מלהתפאר במספר האפליקציות שבאפסטור בכל ויכוח בנושא - ומעריצי סמסונג יחדלו מלהתפאר בפרטים כמו גודל המסך, יכולת החלפת הסוללה, הרחבת הזיכרון וביתרונות כלי ההתראות של אנדרואיד על פני זה של iOS".

ההסכם אמנם פורסם בראייה הומוריסטית, שהרי למעריצים אין שום גוף מייצג בעל סמכות - או כוונה לחדול מלקטול את מערכת ההפעלה המתחרה (מה לעשות, זה פשוט כיף). למעשה, המגיבים לכתבה של CNN התמקדו בכך שמדובר בחוזה לא אובייקטיבי; כל צד טען שהסכם השלום מוטה לטובת הצד השני. ושאייפון שולט/אנדרואיד עדיף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות