אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: פיטר ת'יל ישקיע 150 מיליון דולר ב-Airbnb צילום: בלומברג

דיווח: פיטר ת'יל ישקיע 150 מיליון דולר ב-Airbnb

ת'יל, המשקיע הראשון בפייסבוק, צפוי להשקיע עתה בשירות השכרת הדירות לתיירים שצובר פופולריות בארץ ובעולם. לפי הערכות, השקעתו תעלה את שוויה של Airbnb ל-2.5 מיליארד דולר

20.10.2012, 18:39 | סוכנויות הידיעות
פיטר ת'יל, ממייסדי פייפל והמשקיע החיצוני הראשון בפייסבוק, עומד להשקיע סכום של 150 מיליון דולר באתר Airbnb - שירות מקוון בו יכולים משתמשים לשכור ולהשכיר דירות נופש לטווחים קצרים ברחבי העולם. כך, לפי דיווח של סוכנות רויטרס.

גורמים הקרובים לנושא, אשר חשפו את דבר ההשקעה, טענו שהיא צפויה להגדיל את שווי Airbnb, ל-2.5 מיליארד דולר. ההשקעה של ת'יל מהווה הצבעת אמון בחברה הצעירה, שנתקלה בשנים האחרונות במגבלות מצד רגולטורים בניו יורק וסן פרנסיסקו, בטענה שהחברה מאפשרת השכרת דירות שלמות ולא חדרים בדירה, כמחויב בחוק המקומי - ולפיכך, כל עסקה צריכה לכלול מס מלונאות.

Airbnb הוקמה לפני כארבע שנים. באתר רשומים 60 אלף דירות, ב-190 מדינות שונות. לפי נייתן בלצ'רקזיק, ממייסדי Airbnb, השימוש באתר בישראל נמצא בצמיחה מהירה וכיום מוצעות דרכו 2,284 דירות בתל אביב לבדה.

בשנה שעברה השלימה החברה גיוס של 110 מיליון דולר, מקרנות אנדריסן-הורוביץ וג'נרל קטליסט, מה שהעלה את שוויה לכמיליארד דולר. ת'יל, מראשוני המשקיעים בפייסבוק, עלה לכותבות בחודש שעבר, כשמכר את מניותיו ברשת החברתית בשווי מוערך של 400 מיליון דולר. ת'יל ו-Airbnb טרם הגיבו לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות