אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המינהל: חשד שגורמים פליליים משתלטים על קרקעות מדינה בנהריה צילום: גיל נחושתן

המינהל: חשד שגורמים פליליים משתלטים על קרקעות מדינה בנהריה

פעם שלישית בחודשים האחרונים פינו פקחי המינהל מבנים בלתי חוקיים המוקמים במתחם האגודה השיתופית נהריה - שטח חקלאי שמיועד לבנייה למגורים

21.10.2012, 10:26 | שי פאוזנר

מינהל מקרקעי ישראל הרס השבוע מבנה בלתי חוקי שהוקם במסגרת ניסיון השתלטות על אדמות מדינה חקלאיות בנהריה המיועדות לשמש שכונת מגורים, בה מתוכננות לקום מאות יחידות דיור.

קראו עוד בכלכליסט

זו הפעם השלישית בחודשים האחרונים בה מפנים פקחי המינהל מבנים בלתי חוקיים המוקמים במתחם האגודה השיתופית נהריה, שטח חקלאי ששינה יעודו למטרות בנייה למגורים. מדובר במבנה מעץ שנבנה כחלק מניסיון השתלטות על מגרש המהווה חלק מתוכנית מתחם האגודה השיתופית נהריה. בכל אחת מהפעמים הקודמות בהן פונו מבנים לא חוקיים ממתחם זה המידע שנאסף על ידי פקחי המינהל קישר את האירוע, לכאורה, לגורמים פליליים המוכרים למשטרה.

יהודה פרץ מנהריה, המוכר למשטרה, הקים לאחרונה פעמיים מבני עץ בחלק אחר של המתחם, וחזר ופלש על אף שנחשד בהסגת גבול במקרקעי ציבור - עבירה פלילית שדינה עד שנה מאסר בפועל - וזומן לחקירה במשטרה. למבנה הבלתי חוקי הנוכחי נקשר שמו של תושב נהריה אחר, המוכר אף הוא למשטרה. הקרקעות עליהן ניסו להשתלט מסיגי הגבול הוגדרו עד לאחרונה כקרקעות חקלאיות, והוחכרו לאגודה השיתופית נהריה.

לאחרונה הסתיים תהליך סיווגן מחדש של הקרקעות כקרקע לבנייה למגורים, והחל הליך השבתן למינהל למטרת הקמת פרויקט מגורים חדש, בהיקף של מאות יחידות דיור. הפולש הקים מבנה עץ, בלב אחד המגרשים ששטחו כ-4 דונם, במטרה לנסות ולהשתלט על הקרקע לקראת שיווקה. כעת, עם פינויו של הפולש, תיפתח הדרך לשיווק הקרקעות ולהקמת יחידות הדיור המתוכננות.

שי קרפ, הממונה על הפיקוח במחוז חיפה של מינהל מקרקעי ישראל, אמר כי אלה קרקעות המיועדות למגורים שערכן הכלכלי נאמד במאות מיליונים. "הקרקע הלאומית לא תהיה הפקר, כל פולש ומסיג גבול יטופל ויפונה לפי חוק. אנו נשקול הגשת תביעות משפטיות על נזק או עיכוב בשיווק הקרקע כתוצאה מהטיפול בפלישות, במקביל מוגשות תלונות פליליות לטיפול משטרת ישראל", אמר קרפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
המנהל: חשד להשתלטות גורמים פליליים על קרקעות מדינה בנהריה
1. מסכימה עם קודמי שהמשטרה צריכה לעשות משהו דרסטי בנוסף לחקירה. 2. מאחר ומדובר בתופעה נישנית וקשה שיש לה השלכות על התנהלות כוללת ביישוב ובמדינה אני חושבת שיש מקום גם לרשות בה מתרחש הדבר להתערב, להתקומם , להתבטא וכך להבהיר לעבריינים שהרשות והציבור מתנערים מהם .
מרים פלג , נהריה  |  13.05.14
1.
אל תאמינו ליחסי הציבור של המינהל- בר. הנגב השתלט גורם על 1,200 דונם ללא חוזה.
למינהל מקרעי ישראל יש שני ערוצים פעילות: האחד יחצני לדיווח לציבור. השני, מערכת לא יעילה בלשון המעטה , סלקטיבית באכיפה. אולי גם לא ישרה... בפני מנהלי המינהל עומדת תלונה וכן כתבה של העיתונאי משה ליכטמן מגלובס. על השתלטות גורם, על 1,200 דונם, נטיעה וכן קבלה תוך אי חוקיות של מיליוני מ"ק מים, מיליוני שקלים לפיתוח המיזם, שכולו הוקם וניטע ללא חוזה. תוך אי חוקיות. אך מה עשה המינהל וןפרקליטיו הנכבדים....עד כה? כלום ! הגורם לא החזיר את המיליונים למדינה והמינהל לא עשה לפינויו.
משפטן  |  21.10.12