אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחשבי קרב: אלביט משיקה מערכת מחשוב אישית לחיילים

מחשבי קרב: אלביט משיקה מערכת מחשוב אישית לחיילים

אלביט מערכות מציגה מערכת מחשוב טקטי לצבא היבשה הנקראת Dominator LD. המערכת היא חלק ממשפחת פתרונות מחשוב צבאיים אשר חלקם נמצאים בשירות צה"ל וצבאות אחרים בעולם

21.10.2012, 14:16 | רפאל קאהאן

אלביט מערכות הודיעה כי היא משיקה מערכת שו"ב טקטית, אישית בשם Dominator-LD. מדבר על מערכת טקטית אישית קלת-משקל, המיועדת לחייל היבשה הבודד ולכוחות המיוחדים, המאפשרת קבלת עדכונים בזמן אמת ולהתמצאות סביבתית משופרת.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת מוצרי Dominator נמצאים בשירות צה"ל, צבא אוסטרליה, וצבאות נוספים ברחבי אירופה ודרום אמריקה. המערכת החדשה הינה פתרון תקשו"ב (תקשורת, שליטה ובקרה) מלא עבור החיילים בשטח, המאפשר להם לקבל תמונת מצב מקיפה ועדכנית תוך עדכון, שיתוף והעברה בזמן אמת של נתוני אודיו, וידאו ומידע המתקבל ממגוון החיישנים הפרושים בשטח או על גבי הלוחם.

Dominator LD מערכת שו"ב טקטית אישית Dominator LD מערכת שו"ב טקטית אישית Dominator LD מערכת שו"ב טקטית אישית

המערכת הינה ממוזערת וקלת-משקל (שוקלת פחות מ-1 ק"ג) על מנת לאפשר לחיילים תנועה קלה בשטח. במערכת משולבים מספר מערכות מבית אלביט מערכות, כגון מערכת המיחשוב המוקשחת RAPTOR המולבשת על גב הלוחם, מערכת השו"ב משואה TORC2H –D המאפשרת שיתוף נתונים קריטיים ברשת, והרדיו האישי קל-המשקל PNR-1000A המאפשר קשר רציף ברשת ויכולות תקשו"ב וניווט מתקדמות.

המערכת הינה מודולרית, וניתנת להתאמה לפי הצרכים המבצעיים של הלקוח. בין היכולות הניתנות להוספה למערכת יש את העינית המתקדמת JS Eyepiece המעניקה שיפור משמעותי של ההתמצאות הסביבתית תוך תנועה בשטח גם בלילה באמצעות הצגת נתונים קריטיים לעינו של הלוחם, מל"טים כגון סקיילארק I-LE, מערכות תצפית לא מקוררות כגון MARS ו-CORAL, מערכת הניווט האישית S-NAV.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות