אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק הורסים: מבצע למכירת מגרשים ביישובים הבדואים אלסייד וחורה בנגב צילום: חיים הורנשטיין

לא רק הורסים: מבצע למכירת מגרשים ביישובים הבדואים אלסייד וחורה בנגב

ביישוב אלסייד יתווספו 1,400 מגרשים עליהם ייבנו 7,000 יחידות דיור. בחורה תוקם שכונה חדשה של כמה מאות מגרשים בשטח ממוצע של כ-700 מ"ר למגרש

21.10.2012, 15:34 | שי פאוזנר

הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב החלה במבצע שיווק נרחב של מגרשים חדשים ופיתוח שכונות חדשות ביישובים אל סייד וחורה, בשיתוף מנהל מקרקעי ישראל. 

קראו עוד בכלכליסט

היישוב אל סייד נמצא בסמוך לכביש 31 - כביש צ.שוקת-ערד, ומתגוררים בו כ-4,000 איש. תוכנית המתאר ליישוב אושרה סופית כבר בשנת 2009 וכוללת בין היתר מגרשי מגורים, שטחי ציבור, בתי ספר, שטחים ירוקים, כבישים ומדרכות.

התוכנית היא לתוספת 3,100 דונם, 1,400 מגרשי מגורים עליהם צפויים להיבנות כ-7,000 יחידות דיור. גודל מגרש ממוצע הוא 970 מ"ר ועלות פיתוחו מוערכת בכ-145 אלף שקל. המדינה משתתפת בעלות של כ-90% מערך הפיתוח של מגרשי המגורים.

בנוסף, הרשות החלה במבצע שיווק מגרשים ביישוב חורה, בתיאום עם המועצה המקומית. השכונה החדשה תוקם בחלקו הצפוני של היישוב ותכלול כמה מאות מגרשים בשטח ממוצע של כ-700 מ"ר, עליו יוכלו לבנות הזכאים 2 יחידות דיור.

יהודה בכר, מנכ"ל הרשות להסדרת התיישבות הבדואים: "אנו מאמינים כי לאחר שיווק המגרשים ועם תחילת העבודות ייהנו תושבי המקום מרמת שירותים גבוהה, נגישות לצירי תנועה מרכזיים בנגב ויתאפשר לתושבים להתפתח כלכלית ותעסוקתית, לחיות באופן מסורתי ושקט, בבית הרשום על שמם בטאבו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות