אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאייר תחזיר עטרה ליושנה: יאהו תשוב להיות חברת טכנולוגיה צילום: עמית שעל

מאייר תחזיר עטרה ליושנה: יאהו תשוב להיות חברת טכנולוגיה

המנכ"לית צפויה לשנות את הכיוון אליו פנתה החברה בתקופת קודמתה - הפיכתה לחברת תוכן - שלא זכה להצלחה יתרה. מאייר נפגשת לאחרונה עם מנכ"לים ונציגי בנקי השקעות, ככל הנראה במטרה להיערך לשינוי

22.10.2012, 10:58 | יוסי גורביץ
מאריסה מאייר, המנכ"לית החדשה של יאהו, משנה את הכיוון שאליו פונה החברה ומחזירה אותה לימים שבהם היתה חברת טכנולוגיה. כך העריכה אמש (א') סוכנות הידיעות רויטרס. מאייר צפויה לשאת נאום מרכזי בנושא הערב (ב'), כאשר תדווח יאהו על תוצאות הרבעון האחרון שלה. יאהו טרם הגיבה על הדיווח.

קראו עוד בכלכליסט

בתקופת קודמתה בתפקיד של מאייר, קרול בארץ, שינתה המנכ"לית את הכיוון של יאהו וניסתה להפוך אותה - בהצלחה שנויה במחלוקת - לחברת תוכן. המנכ"ל שבא לאחר מכן, סקוט תומפסון, לא הספיק להטביע את חותמו בטרם הודח בעקבות שערוריה מביכה, בה הסתבר שייחס לעצמו תואר שלא היה לו.

תוכן או טכנולוגיה?

מאייר, על פי מקורבים שדיברו עם רויטרס, מתכוונת לשנות את המגמה. בעשור האחרון, נקרעה יאהו בין שני כיוונים שונים: הפיכה לחברת תוכן או הפיכה לחברת טכנולוגיה. החברה רכשה מספר גדול של נכסים שמושכים אותה בכיוונים שונים.

שורה של מנכ"לים כושלים, ומאבק גדול עם מיקרוסופט, שב-2008-2009 ניסתה לבצע השתלטות עוינת על יאהו, הותירו את החברה ללא כיוון ברור. על פי הדיווחים, מאייר נפגשה לאחרונה עם טים ארמסטרונג, מנכ"ל AOL, עורכי דין מובילים ובנקאי השקעות. נמסר כי מאייר הביעה התעניינות ברכישת אתר OpenTable, שמציג שירותי הזמנת שולחנות במסעדות.

שיפור ושיוף השירותים המקוונים

מאייר ככל הנראה מתכוונת לחזק נכסים ותיקים של יאהו, שהחברה הזניחה לאחרונה: שירות המייל שלה, יאהו פיננסים ויאהו ספורט - שלא עודכנו מזה שנים. מאייר, על פי הדיווחים, מתכוונת להזניק אותם ולהתאים אותם לשימוש בסמארטפונים - עוד מהפכה שיאהו לא השכילה לזהות בזמן. ברויטרס מעריכים ששינוי הכיוון הזה לא נטול סיכונים, משום שהוא יעמיד את יאהו במסלול התנגשות עם חברות אחרות, ביניהן פייסבוק וגוגל, ממנה הגיעה מאייר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות