אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברימאג תצביע על שכר בעלי השליטה באיחור של שנה

ברימאג תצביע על שכר בעלי השליטה באיחור של שנה

דירקטוריון ברימאג דיגיטל אישר את הסכמי השכר של שאול זילברשטיין ומשה קטן כבר בתחילת 2012, אך בעלי המניות יתבקשו לאשר אותם רטרואקטיבית רק בסוף נובמבר. מאז 2007 גרפו השניים שכר בעלות של 17.1 מיליון שקל

22.10.2012, 11:26 | אסף גילעם

בעלי השליטה ביבואנית מוצרי החשמל ברימאג דיגיטל (63% במשותף), שאול זילברשטיין ומשה קטן, זימנו את אסיפת בעלי המניות לאישור מחדש של הסכמי העסקתם. זילברשטיין וקטן מכהנים, בהתאמה, כיו"ר וכסגן יו"ר מאז הנפקת החברה ב־2005. האסיפה תתקיים ב־22 בנובמבר במשרדי החברה באזור.

מאז 2007 נהנו השניים משכר בעלות מצטברת של 17.1 מיליון שקל. בעקבות תיקון 16 לחוק החברות, כבר בנובמבר 2011 היו צריכים השניים לאשרר את הסכמי העסקתם שלא עמדו אז בתנאי החוק, ואף שהסכמי ההעסקה שלהם אושרו בדירקטוריון בתחילת השנה, הוא לא הובא עד כה לאישור בעלי המניות.

זילברשטיין, בעל השליטה העיקרי שהוא גם הבעלים של רשת טרקלין החשמל שהיא הלקוח העיקרי של ברימאג, מבקש לאשר רטרואקטיבית מינואר את דמי הניהול לחברה שבבעלותו בהיקף של 121 אלף שקל בחודש, צמוד למדד המחירים לצרכן. בנוסף, זילברשטיין יהיה זכאי למענק מדורג של 3.42%–7.5% מרווחי החברה עד לתקרה של 1.6 מיליון שקל בשנה. עלות העסקתו של זילברשטיין עד 18 באוקטובר עמדה על 1.1 מיליון שקל. אף שהסכם ההעסקה טרם אושר, זילברשטיין ממשיך לקבל תשלומים מהחברה שאותם התחייב להחזיר אם הסכם השכר לא יאושר.

ירידה חדה ברווח הנקי

משה קטן, שכיהן עד יוני האחרון כמשנה למנכ"ל וממשיך לכהן כסגן היו"ר, מבקש לאשר לו דמי ניהול בהיקף של 86 אלף שקל בחודש, צמוד למדד החל מיולי 2011. בנוסף מוצע לקטן מענק שנתי הנגזר מהרווח המאוחד של ברימאג דיגיטל ומהרווח של החברה־הבת ברימאג תאורה מעל רווחים של 18 מיליון שקל וחצי מיליון שקל בהתאמה. קטן יצבור אחוזים מהרווח כמענק עד לרף מקסימלי של 1.14 מיליון שקל בשנה.

שאול זילברשטיין, יו"ר ברימאג, צילום: אסף לב שאול זילברשטיין, יו"ר ברימאג | צילום: אסף לב שאול זילברשטיין, יו"ר ברימאג, צילום: אסף לב

ברימאג דיגיטל שעוסקת בייבוא, שיווק והפצה של מכשירי חשמל ואלקטרוניקה ביתיים ומחזיקה גם ב־50% מהון המניות של ישפאר, יבואנית סוני, ספגה ירידה חדה ברווח הנקי בשנים האחרונות, מ־37 מיליון שקל ב־2008 ל־3.6 מיליון שקל ב־2011. במחצית האחרונה של 2012 חוותה החברה התאוששות, בעיקר הודות לכניסתה לתחומים חדשים (מכירת טלפונים ניידים והשקעות באנרגיה מתחדשת ובמערכות מסחריות למיזוג ואנרגיה סולארית).

ביטול חד־צדדי של ההסכם

ברימאג ספגה מכה בסוף יולי כשיצרנית הטלפונים הסלולריים הקוריאנית LG (שאת הזיכיון להפצת מכשירי הסלולר שלה רכשה ברימאג ב־2009 ממיני ליין) הודיעה כי תבטל באופן חד־צדדי את הסכם ההפצה ביניהן החל מאפריל 2013, מה שמעמיד את עתידה העסקי של החברה־הבת, ברימאג דיגיטל אייג', בסימן שאלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות