אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיליפס עקפה את התחזיות: הרווח יותר מהוכפל ל-169 מיליון יורו ברבעון השלישי צילום: בלומברג

פיליפס עקפה את התחזיות: הרווח יותר מהוכפל ל-169 מיליון יורו ברבעון השלישי

מכירות ענקית האלקטרוניקה ההולנדית עלו ב-14% ברבעון ל-6.13 מיליארד יורו; אנליסטים צפו שהמכירות יסתכמו ב-5.95 מיליארד דולר; החברה מתכננת לפטר 6,700 עובדים

22.10.2012, 11:50 | בלומברג
רויאל פיליפס אלקטרוניקס פרסמה את תוצאות הרבעון השלישי, שעקפו את תחזיות האנליסטים, על רקע תכנית קיצוצי העלויות של המנכ"ל פרנץ ון הוטן.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי עמד על 169 מיליון יורו, בהשוואה ל-74 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד. המכירות טיפסו ברבעון השלישי ב-14% ל-6.13 מיליארד יורו. תחזיות האנליסטים ציפו שהמכירות יסתכמו ב-5.95 מיליארד יורו.

פיליפס, חברת אלקטרוניקה הולנדית, צילום: בלומברג פיליפס, חברת אלקטרוניקה הולנדית | צילום: בלומברג פיליפס, חברת אלקטרוניקה הולנדית, צילום: בלומברג

המניות של פיליפס עלו ב-5.1% במסחר באמסטרדם לאחר שון הוטן דיווח כי התכנית שלו להגברת הביצועים מתחילה להראות סימנים של הצלחה. ון הוטן, שנכנס לתפקיד בשנה שעברה, מתכוון לחסוך 1.1 מיליארד יורו, אחת הדרכים לכך היא פיטורים מתוכננים של 6,700 עובדים.

"התוצאות מציגות את ההתקדמות המתמשכת שלנו במסלול לעבר השגת היעדים הפיננסיים של 2013, בהובלת האצת תכנית המעבר שלנו", מסר ון הוטן.

בפיליפס מנסים לחזק את חטיבת מוצרי הצרכנות, המהווה 26% מכלל המכירות של החברה, על ידי השמת דגש רב יותר על ציוד אלקטרוני כמו תחנות עגינה למכשירי האייפון של אפל. במקביל, חטיבות הבריאות והמוצרים הביתיים, המייצרת מכונות קפה, רשמו צמיחה דו ספרתית. אולם מנגד נרשמה ירידה דו ספרתית בחטיבת הבידור, המייצרת נגני די.וי.די ומכשירי MP3. "פורסמו תוצאות חזקות", מסכם רובין ון דן ברוק, אנליסט ב-ANB אמרו בנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות