אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תל אביב ננעלה בירידות; בבילון צללה ב-6% לאחר הדו"חות צילום: תומי הרפז

תל אביב ננעלה בירידות; בבילון צללה ב-6% לאחר הדו"חות

ת"א 25 ירד ב-1.3%, ת"א 100 השיל 1.4% ומדד הבנקים איבד 1.1% על רקע הירידות באירופה ובוול סטריט; גבעות עולם זינקה ב-10.6% במחזור הגבוה פי 3 מהממוצע; מחזור המסחר - 1.04 מיליארד שקל

23.10.2012, 16:31 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בירידות של מעל ל-1% בתום יום מסחר תנודתי. המניות מלאנוקס ובבילון ריכזו את מחזורי המסחר הגבוהים בבורסה לאחר שהאחרונה דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה במהלך המסחר; מחזור המסחר במניות הסתכם ב-1.04 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת ביטוח נפט וגז

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

מריל לינץ' העלה את תחזית הצמיחה של ישראל לשנת 2012 ל-2.9% מ-2.7%, וזאת עקב השיפור בכלכלה הגלובלית וסימני ההתאוששות בישראל במחצית הראשונה של השנה. "כלכלת ישראל עמידה יותר מהציפיות המוקדמות שלנו", כתבו בבנק.

ניצחון לרשות ני"ע בדיון בוועדת הכספים הבוקר בנושא הפחתת עמלות ההפצה שגובים הבנקים ממנהלי קרנות הנאמנות. חרף לחצים שהפעיל איגוד הבנקים כנגד הרפורמה שהוביל יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר, על רקע הפחתה צפויה של 100 מיליון שקל בהכנסות הבנקים כתוצאה מיישומה, אמר יו"ר הועדה, ח"כ משה גפני בדיון "לעולם לא אתנגד ליוזמה שמטרתה להוזיל את עלויות המוצרים ללקוחות".

 

גיל הוד, מנכ"ל פריקו השקעות התייחס לעימות שנערך בארה"ב הלילה, בין אובמה לרומני, בו על פי הסקרים זכה אובמה: "בתוספת מספר דוחות פושרים לרבעון השלישי שפורסמו אתמול בארה"ב, עלולים לגרום למשקיעים בניו יורק לעצבנות ולשוק לתנודתיות בשוקי המניות. לנשיא הנבחר בארה"ב מחכים הגירעונות העצומים והצורך לנקוט צעדים כלכליים נוקשים. אובמה סבל בקדנציה הנוכחית וסביר שיסבול גם בקדנציה הבאה (אם יזכה) , בבתי נבחרים לעומתיים".

למה אין סטופ לוס בבורסה שלנו? בניגדול לבורסה בארה"ב שם יש אפשרות לבצע מכירה בפקודת Stop Loss Order. שלמה וינבוים יניב רחימי, 5 תגובותלכתבה המלאה

עוד הוסיף הוד: "הבורסה בתל אביב נמצאת במומנטום חיובי הנובע בעיקרו מההכרזה על הבחירות בסוף ינואר ומירידת מפלס החששות ממלחמה קרובה. גם הניסיון האירופי לקדם צעדים בכיוון של האחדת מדיניות ההזרמה ביבשת, תורמים לשקט היחסי והזמני למדי. ההודעה אתמול על מגעים מתקדמים של וודסייד האוסטרלית להשקעה בלוויתן, הציפו שוב את הערך של מאגרי הגז הימיים, בעיקר לוויתן ותמר והפוטנציאל שלהם להיות מתורגמים לתזרים מזומנים נאה לחברות השולטות בהם".

 

כלכלני מיטב מעריכים כי השיקולים להותרת הריבית ללא שינוי ביום שני הקרוב יגברו על אלו שפועלים להפחתתה, ובהתאם הוועדה המוניטרית בבנק ישראל תבחר להותיר את הריבית לחודש נובמבר (ב-29/10) ברמה של 2.25%. "במידה ולא יקרה אירוע קיצוני (משבר בשווקים או אירוע בטחוני) אשר ישפיע לרעה על הפעילות המשקית או על הצפי לפעילות רמת הריבית היא כבר נמוכה מאוד. כל עוד המשק לא מציג האצה בקצב הצמיחה וגם האינפלציה לא מסכנת את יעד יציבות המחירים, המדיניות תמשיך להיות תומכת בפעילות הכלכלית ורמת הריבית תישאר ללא שינוי", כתבו הכלכלנים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שוק האג"ח והמט"ח

אלרוב ישראל שבשליטת אלפרד אקירוב הודיעה על הצעת רכש מלאה לאגרות החוב מסדרה ז' שבמחזור אשר מסתכמות ב-39 מיליון שקל שמועד פרעונם ביולי 2013. החברה מציעה לרכוש את כל אגרת החוב במחיר של 128 אג' המשקף תשואה של 0.88% על מחיר השוק. היקף התמורה בגין רכישת כל אגרות החוב צפוי להסתכם ב-50 מיליון שקל.

אקוויטי וואן, החברה בת האמריקאית של גזית גלוב, הודיעה אתמול כי התקשרה בהסכם למכירת אג"ח ל-10 שנים ב-300 מיליון דולר בריבית נקובה של 3.75%. בכוונת החברה להשתמש בתקבול האמור לפירעון אג"ח קיימות בהיקף של 250 מיליון דולר הנושאות ריבית של 6.25% ונפרעות בשנת 2014.

הדולר התחזק היום ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.83 שקלים, ואילו היורו נותר ללא שינוי משמעותי ושערו היציג נקבע על 4.98 שקלים.

מניות במרכז

 

ענקית הגנריקה הישראלית, טבע, תאלץ להגיש מסמכים נוספים לרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) במטרה לאשר את השימוש בתרופת ה-Treanda כטיפול קו ראשון במשולב עם ריטוקסן לטיפול בסרטן הלימפומה. המשמעות היא כי שיווק התרופה למטרות אלה יתעכב, והחברה תוכל להמשיך ולשווק את התרופה להתווייה הנוכחית, כטיפול ללוקמיה כרונית.

חברת האינטרנט בבילון שבשליטת נעם לניר, דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה זינוק של פי 6 ברווח הנקי ל-31 מיליון שקל. הרווח התפעולי של בבילון ברבעון השלישי הסתכם ב-36.7 מיליון שקל, לעומת 6.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה. הגידול ברווח התפעולי נבע מגידול בהכנסות החברה מפרסום אשר נבעו בין היתר מהוצאות רכישת מדיה בתקופות קודמות בקיזוז הוצאות רכישת מדיה אשר ההכנסות בגינן טרם התבטאו.

 

מוקדם יותר דיווחה בבילון על חתימת הסכם שיתוף פעולה עם גוגל בתחום הפרסום המקוון בסלולר. בבילון היא בין הראשונות שחתמה עם גוגל על הסכם מסוג זה המאפשר מוניטיזציה - המרת התנועה לכסף. למעשה בבילון תעשה בפלטפורמת הסלולר את מה שהיא עושה במחשבים האישיים - האתגר הגדול היום של חברות אינטרנט הפועלות בסלולר.

אינסייטק שבשליטת אלביט הדמיה, העוסקת בפיתוח טיפול אולטרסאונד ממוקד מונחה MRI, הודיעה כי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את הטיפול בכאב בגרורות בעצם במטופלים שאינם יכולים לעבור טיפול הקרנתי בכאביהם או שטיפול זה נמצא לא יעיל עבורם. זהו האישור השני שמנהל המזון והתרופות האמריקאי מעניק לטיפול של החברה (ExAblate).

נאמן איגרות החוב של חברת אי.די.בי אחזקות עולה מדרגה במאמציו להבטיח את תשלום החוב למחזיקי האג"ח. ל"כלכליסט" נודע כי הנאמן שלח אתמול, באמצעות משרד עו"ד מיתר-ליקוורניק, מכתב לדירקטורים של אי.די.בי אחזקות, שבו נכתב כי מחזיקי האג"ח יראו בחברי הדירקטוריון "אחראים אישית לנזק המתעצם לנושי החברה ולחברה עצמה, עקב סירובה העיקש של החברה לנהוג באופן הגיוני והמתחייב על פי דין ממצבה".

כלל ביטוחדיווחה הבוקר כי קיבלה את אישור הפיקוח על הביטוח במדינת פנסילבניה, הנדרש לצורך ביצוע העסקה למכירת מניות חברת גארד לחברה בת של ברקשייר הת'אווי. כל ביטוח ציינה כי היא תפעל בימים הקרובים להשלמת הפעולות הנדרשות לצורך השלמת העסקה.

 

מלאנוקס, בניהולו של איל ולדמן הודיעה אתמול כי תקים חברה בת שתרכז את הפעילות מול גופי הממשל בארה"ב. החברה תקים את מלאנוקס פדרל סיסטמס אשר תרכז את פעילותה של מלאנוקס הכוללת פיתוח עסקי מול גופי ממשל ואינטגרטורים בארה"ב.

מניית גבעות עולם ריכזה מחזור מסחר הגבוה פי שלושה מהממוצע עם עלייה של 10.6%, זאת למרות שהחברה לא דיווחה על אירוע מהותי לבורסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות