אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הענקית היפנית סיסמקס בדרך לרכישת דיון מדיקל מקיסריה

בלעדי לכלכליסט

הענקית היפנית סיסמקס בדרך לרכישת דיון מדיקל מקיסריה

ענקית המכשור הרפואי מיפן בודקת אפשרות לרכוש את דיון מדיקל מקיסריה בסכום של 200 מיליון דולר. החברה הישראלית פיתחה את ה־MarginProbe, מערכת טיפול ייחודית לחולות בסרטן השד. בדיון מדיקל מושקעות קרן אייפקס וחברת מדיטק

23.10.2012, 06:53 | גולן חזני

חברות המכשור הרפואי היפניות גילו את החברות הישראליות? לאחר שהשבוע נחשף כי פוג'י מנהלת מו"מ לרכישת גיוון אימג'ינג, מתברר כי עסקה נוספת מתבשלת. ל"כלכליסט" נודע כי סיסמקס היפנית (Sysmex Corp) מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת דיון מדיקל מקיסריה. היקף העסקה הוא כ־200 מיליון דולר. סיסמקס קורפ היא חברה יפנית ותיקה בתחום המכשור הרפואי, שנוסדה ב־1968 ונסחרת בבורסות טוקיו וארה"ב לפי שווי של 4.7 מיליארד דולר.

 צמצום משמעותי בניתוחים החוזרים

דיון פיתחה מערכת טיפול לחולות בסרטן השד. המוצר שלה בוחן גידולים שהוצאו מחולות בניתוח ונותן אינדיקציה מהירה לרופא אם אכן מדובר בגידול סרטני ואם הוא הוצא בשלמותו מגוף החולה. כיום התהליך ממושך בהרבה וכרוך בשליחת הדגימה למעבדה, ותשובה מתקבלת כעבור 24 שעות בלבד. אם היא חיובית יש לערוך ניתוח חוזר כדי להוציא את יתרת הגידול.

ביוני האחרון דיווחה דיון מדיקל (Dune Medical Devices) כי ועדת המומחים של ה־FDA בארצות הברית המליצה להשתמש במערכת מתוצרתה בניתוחים להסרת גידולים בשד. דיון הגישה את הבקשה באפריל 2011, כשהיא מבוססת על מידע שנאסף מ־600 ניסויים קליניים שנערכו בעיקר בארה"ב.

מנכ"ל החברה דן לבנג'י אמר אז שהמערכת מעניקה למנתחים כלי רב־עוצמה המשפר את הסיכוי של הנשים להימנע מניתוחים חוזרים. "אנחנו נעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ה־FDA כדי להשלים את תהליך קבלת אישור השיווק, ומיד עם סיומו נתחיל לשווק את המערכת בארצות הברית", אמר.

המערכת של דיון - MarginProbe - מסייעת כאמור למנתחים להסיר את כל התאים הסרטניים. מידע שהצטבר מ־300 ניסויים הראה שהמערכת מצמצמת ב־56% את מספר הניתוחים החוזרים. בדרך כלל, 30%–60% מהנשים העוברות ניתוח להסרת גידול ממאיר בשד צריכות לעבור ניתוח משלים מכיוון שהמנתחים מתקשים להשיג ניקוי מלא של הרקמה (Negative Margins).

מערכת  ה־MarginProbe. לטיפול בסרטן השד מערכת ה־MarginProbe. לטיפול בסרטן השד מערכת  ה־MarginProbe. לטיפול בסרטן השד

הניסויים והבדיקות בארה"ב עוד נמשכים

חברת דיון מדיקל הוקמה בשנת 2002 על ידי ד"ר דן השמשוני. בשנת 2006 היא קיבלה אישור שיווק באירופה (CE), ובימים אלה עדיין נמשכים הניסויים והבדיקות בלא פחות מ־18 מרכזים רפואיים בארה"ב. קרן אייפקס ישראל השקיעה בדיון מדיקל בתקופתו של היו"ר חנוך ברקת, ושמרה ככל הנראה על אחזקותיה בחברה למרות שמכרה את שאר האחזקות שלה בחברות הייטק לקרן אזיני לפני שנתיים. משקיעה נוספת בחברה היא חברת התרופות מדיטק.

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות