אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מריל לינץ' העלה את תחזית הצמיחה השנתית של ישראל ל-2.9% צילום: shutterstock

מריל לינץ' העלה את תחזית הצמיחה השנתית של ישראל ל-2.9%

בנק ההשקעות עדכן מעלה את התחזית מ-2.7% "עקב השיפור בכלכלה הגלובלית"; הותיר את התחזית ל-2013 ללא שינוי: "הקדמת הבחירות עשויה לאפשר לליכוד להעביר קיצוצים תקציביים נוספים בשנה הבאה"

23.10.2012, 11:34 | מעין מנלה
מריל לינץ' העלה את תחזית הצמיחה של ישראל לשנת 2012 ל-2.9% מ-2.7%, עקב "השיפור בכלכלה הגלובלית וסימני ההתאוששות בישראל במחצית הראשונה של השנה".

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, "הצוק הפיסקאלי בארה"ב ומשבר החוב המתמשך בגוש היורו, ממשיכים להוות סיכון לצמיחה בישראל ולשיעורי הריבית של בנק ישראל", ולכן כלכלני מריל לינץ' השאירו ללא שינוי את תחזית הצמיחה של ישראל לשנת 2013 על 2.9%. כלכלני הבנק גם דחו את הצפי שלהם להורדת ריבית נוספת של רבע אחוז לרבעון הראשון של 2013.

"הכלכלה המקומית הייתה עמידה יותר מהציפיות", כתבו כלכלני הבנק, "מכיוון שהירידה בסקרים לא תורגמה לנתונים ריאלים". לדבריהם מדד מנהלי הרכש הראה על התכווצות מאז יוני, עם קריאה ממוצעת של 38.4 נקודות ברבעון השלישי בהשוואה ל-50.7 נקודות ברבעון השני, מדד המגמות בעסקים ירד זה החודש השלישי ברציפות ל-15.5 בספטמבר מ-12.2 באוגוסט וכן חלה ירידה קבועה באמון הצרכנים.

עם זאת, מסבירים במריל לינץ', הייצור התעשייתי עלה ב-5.3% ביולי בהשוואה לשנה שעברה לאחר עלייה של 3.4% ביוני. המכירות ברשתות השיווק עלו ב-6.2% בספטמבר בהשוואה לשנה שעברה, בעוד שהתקבולים ממע"מ צמחו ביולי ב-4.4% בהשוואה ל-0.5% ביוני. לפי מריל לינץ' הצרכנים בישראלי נתמכו באופן כללי על ידי תנאים יציבים בשוק העבודה.

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

לגבי התחזית לשנת 2013, הכלכלנים צופים צמיחה של 2.9%. "הודעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו על הקדמת הבחירות ל-22 בינואר מעידה על כך שיהיו קיצוצים תקציביים בתחילת 2013 בהשוואה למדיניות הפיסקאלית בשנת הבחירות", כתבו במריל לינץ'. "הבחירות גם עשויות לאפשר לליכוד לזכות במנדט מחודש להעביר קיצוצים תקציביים נוספים בשנה הבאה", כתבו בבנק ההשקעות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות