אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי משיבה אש: "החברה אינה במצב של חדלות פירעון" צילום: יונתן בלום

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי משיבה אש: "החברה אינה במצב של חדלות פירעון"

החברה שבשליטת נוחי דנקנר שלחה היום מכתב תשובה לטענות הקשות שהפנו מחזיקי האג"ח כלפי מנהליה; מציעה הידברות כוללת גם עם מחזיקי אי.די.בי פתוח

23.10.2012, 15:57 | רחלי בינדמן

לאחר שהבוקר חשף "כלכליסט" את המכתב ששלח אתמול נאמן האג"ח של אי.די.בי אחזקות לחברי הדירקטוריון ובו העלה טענות קשות כלפי התנהלותם, משיבה כעת אי.די.בי אש. לידי "כלכליסט" הגיע מכתב התשובה שחתום על ידי עו"ד רם כספי ונוסח על ידי עו"ד אברמי וול המייצג את אי.די.בי. "לחברה אין עניין לנהל התכתבות מתנצחת איתכם" כתב וול. "החברה אינה נמצאת במה שמכונה במכתבכם "מתחם של סביבת חדלות פירעון וממילא היא אינה מצויה במצב של חדלות פירעון או בכל מצב אחר הדומה לכך" נכתב.  

קראו עוד בכלכליסט

עוד נכתב "החברה מכירה כי עליה לשפר את תזרים המזומנים שלה ולפיכך היא פועלת לילות כימים כדי להביא לפתרונות שייטיבו עמה והן עם נושיה ובעלי מניותיה". וול מוסיף כי "החברה פועלת ללא לאות על מנת להשביח את החברות בקבוצה, השבחה שבא לידי ביטוי בחיזוק משמעותי של אמון השוק בקבוצה, וכתוצאה מכך עליות שווי בשיעור של עשרות רבות של אחוזים בחברות התפעוליות". בכך מתייחס וול לעליות האחרונות במניות סלקום, כלל ביטוח וכן בזינוק החד באג"ח של החברות בקבוצה.

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: יונתן בלום נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: יונתן בלום נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: יונתן בלום

"החברה מתקשה להבין מדוע כאשר בעלי השליטה מזרימים הון משמעותי לחברה וברקע קיימת אופציה ממשית להזרמת הון משמעותי נוספת" כותב וול ומכוון את דבריו לכניסת המשקיע אדוארדו אלשטיין לגרעין השליטה בחברת גנדן דרכה מחזיק דנקנר בקונצרן אי.די.בי וממשיך "בעלי החוב מבצעים פעילות מתוקשרת שיעלולה לפגוע במאמצים אלה ובסופו של דבר לפגוע ביכולת ההחזר של החברה לנושיה".

מחזיקי האג"ח טענו במכתבם אתמול כי החברה נמנעה מלחתום על כתב התחייבות (Stand still) שבו היא מתחייבת שלא לבצע דיספוזציה משמעותית בנכסיה ללא אישור מחזיקי האג"ח. בתגובה כותב וול: "החברה לא הסכימה לקבל את הנוסח מרחיק הלכת של כתב ההתחייבות שהצגתם והציגה טיוטה מתוקנת למכתב".

לבסוף טוען וול כי אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח, החברת הבת, גילו נכונות להידבר עם מחזיקי האג"ח ומציין כי מחזיקי האג"ח של שתי החברות מנגד מינו "מתאם" להידברות רק עם חברת האחזקות ונמנעו להתייחס להידברות לגבי אי.די.בי פתוח וזאת תוך סטייה ממתווה הידברות שגובש. "החברה נכונה לקיים את ההידברות בצורה עניינית ולא מתלהמת" סיכם וול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
נוחי איש צדיק היה בדורותיו
תנו לנוחי להוביל את אי די בי בשקט. האמינו לי הוא יותר מוכשר מכם כל בעלי האגחי"ם שרוצים רוח וצלצולים ומוכנים ע"י כך להפיל חברות ענק ואנשים ולהפסיד את הכסף של כולנו. אם מישהו טעה שה אתם כשהשקעתם. כעת תנו לנוחי שהוא איש מוכשר ובעל ניסיון בכל קנה מידה להציל את העסק כמו שהוא חושב ואל תפריעו בדרך. נמאס כבר מאנשי כבוד שמוכנים בשביל כמה כותרות להפיל מדינה שלימה.......!
ישראל חבר ירושלמי  |  24.10.12
10.
נמאס כבר ״מנאמני״ האג״ח, די כבר
דעו, איפה שיש נאמנות, יש הפרה ! והבעיה לצערי, במדינה זו, שכל אחד פועל מתוך אינטרסנטיות אישית בלבד (חברה ללא ערכי מוסר ורק הכסף מדבר). חברות ״הנאמנות״ אינן דואגות למחזיקי האג״ח ופועלות בשם אלה על מנת למוטט חברות ענק, והכל בשביל שכ״ט אישיי לנציגי מחזיקי האג״ח; חברות ״הנאמנות״ שהם לרוב חבורה של עורכי דין וכן לבאי כוח אלה. גזירות ויצירת מצג החדלות פרעון, מכניס בהלה דבר הגורם למשקיעים המוסדיים לממש את השקעותיהם (הפחתה משמעותית בשווי ניירות הערך) ולאחר מכן במסגרת הסדר, רוכשות חברות הנאמנות באמצעות אחרים אג״חים, ובהסדר נושים לאחר ״התספורת״ מקבלים אלה יותר משווי נייר הערך... שכידוע, מי שספג את הירידה בו זה כלל הציבור ועל חשבון כספי הפנסיה של מעמד הביניים וכלל השכירים בישראל!. אי לכך; יש לבטל מיד חוק פנסיה חובה! יש לבטל את הסדרי הפנסיה הקולקטיביים, תעבירו את הכסף לבעליו, כי מי שעובד קשה יודע טוב מאוד לשמור על כספו ואל תתנו לאחרים לסחור בו. מי שרוצה להאמין באנשי עסקים ובבורסה שישקיע ויפסיד שם. אבל אין לכפות על כלל הציבור השקעה באג״חים או בכל נייר ערך אחר באמצעות חוק, ובהגיעכם לגיל 65 תגלו שאם הייתם שומרים את הכסף מתחת לבלטה היה ערכו רב יותר מאותם משחקי קזינו וגזירות שעושים על גביכם חברות ״הנאמנות״.
מישהו , ירושלים  |  24.10.12
9.
בואו נעשה סדר.חברת אחזקות לא מייצרת כלום מלבד תשואה לבעלים.
אי.די.בי רוכבת על חברות יצרניות ושואבת מהם כל פרוטה כדי לתחזק את חובותיהם של בעליה המגלומנים. אם החברה תתקיים או תעלם באופק,זה לא יגרום כלום למשק והעובדים היחידים שיפוטרו הם 20 או 30 פקידי החברה המיותרים גם היום.יתרה מזו-העלמותה של אי.די.בי רק תשפר את מצבן של החברות הריאליות שיוכלו סוף סוף להשתמש בכספי הרווחים להתפתחות עיסקית שלהן עצמן ולא לשלם עבור מטוסו של דנקנר בכסף זה. והמוסדיים חסרי האחריות שנתנו מיליארדים מכספנו לחברות קש כאלה חייבים לתת את הדין מהנוסטרו שלהן ולא מכספינו.
רכס , רעננה  |  24.10.12
לכל התגובות