אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בת"א ננעל בעליות; "המצב בדרום לא משפיע על הבורסה" צילום: עמית שעל

המסחר בת"א ננעל בעליות; "המצב בדרום לא משפיע על הבורסה"

ת"א 25 עלה ב-0.9%, ת"א 100 הוסיף 1% ומדד הבנקים זינק ב-2.4%; עליות חדות בקבוצת אי.די.בי לאחר חשיפת "כלכליסט" על מגעים להלוואת ענק מ-KKR, המניה קפצה ב-13.7%, האג"ח זינקו בעד 13%

24.10.2012, 16:36 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב התנהל היום (ד') בעליות בהובלת מניות הבנקים ובצל ההסלמה בדרום הארץ. מחזור המסחר הסתכם ב-1.07 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים נדל"ן 15 ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

במהלך הלילה והבוקר שוגרו יותר מ-50 רקטות ופצצות מרגמה לעבר המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב, שדות נגב וחוף אשקלון. חמישה בתים ספגו פגיעה ישירה. מערכת "כיפת ברזל" יירטה שבע רקטות שנורו לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון. אתמול אירעה תקרית קשה בגבול הרצועה. בבית החולים סורוקה בבאר שבע מאושפז במצב בינוני-קשה סרן זיו שילון, מפקד פלוגה בגבעתי, שנפגע בפיצוץ מטען על גדר המערכת. הוא עדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא מונשם ומורדם.

יעקב שלח, מנהל השקעות בכיר במגדל שוקי הון התייחס היום בשיחה עם "כלכליסט" למסחר בבורסה ואמר כי "הסיפור הגדול היום בשוק הוא אי.די.בי והכניסה של המלווה הגדול לחברה. חשוב להבין שבמידה והכסף אכן יזרום לקבוצה איגרות החוב למעלה - של אי.די.בי אחזקות יהיו המרוויחות העיקריות".

"ניתן לשים לב שהתאוששות במחזורי המסחר בבורסה נמשכת למרות שהיום יחסית המחזור לא גבוה במיוחד. מלאנוקס ריכזה מחזור ענק כשעלתה ב-2.1% וזאת לאחר צניחה של כמעט 30% מתחילת השבוע". שלח התייחס למתיחות בדרום ואמר כי "קשה לומר שהמצב בדרום משפיע על המשקיעים - הם כבר התרגלו לארועים מסדר גודל זה".

שוק האג"ח והמט"ח

 

איגרת החוב של קרדן מסדרה ב' ירדה היום ב-4.6% לתשואה של 31% לאחר חשיפת "כלכליסט" כי מחזיקי האג"ח דוחקים בהנהלת קרדן להגיע להסדר חוב.

אי.די.בי אחזקות מסדרה ד' קפצה ב-13% לתשואה של 50% - מדובר באיגרת החוב הארוכה בעלת מח"מ של 3 שנים.

הדולר התחזק היום ב-0.7% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.85 שקלים. היורו טיפס ב-0.2%, שערו היציג: 4.99 שקלים.  

מניות במרכז

 

קרן KKR מנהלת מו"מ למתן הלוואת ענק של מאות מיליוני דולרים לאי.די.בי אחזקות, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר במהלך דרמטי שאם יבשיל לכדי עיסקה הוא עשוי לפתור חלק מהותי מבעיית החוב של הקונצרן שבשליטת נוחי דנקנר. מנהלי KKR נפגשו מספר פעמים עם דנקנר בלונדון, ניו-יורק ותל אביב כדי לגבש את העסקה שהיקפה עשוי לעלות על מיליארד שקל.

מאוחר יותר אישרה החברה את חשיפת "כלכליסט" ודיווחה לבורסה כי הקבוצה מנהלת מגעים לקבלת הלוואה מגוף זר בסכום מהותי מאוד ובוחנת שתי אפשרויות להשטחת הפירמידה. האחת מדברת על כך שדסק"ש תרכוש את כור וכור תגיש הצעת רכש לאגרות החוב שלה ותרכוש אותן מהציבור. האפשרות השנייה היא שאי.די.בי אחזקות תרכוש את כור באמצעות הלוואת הענק אותה תקבל מ-KKR.

"האתגר העיקרי העומד בפני שטראוסהיא הפעילות בישראל ככלל, והפעילות בענף החלב בפרט", כך לפי ערן יעקובי מדש ברוקראז' שהוריד המלצה למניית שטראוס ל"תשואת שוק" עם מחיר יעד של 49 שקלים - 4 שקלים יותר ממחיר הבסיס בשוק. "עליית המחירים בעקבות התייקרותו של מחיר החלב הגולמי ב-9% עלולה לפגוע בצריכת המוצרים בשוק כולו", טען יעקובי.

ברורית פיין, אנליסטית כלל פיננסים התייחסה היום בסקירה לתחום הנדל"ן המניב וציינה במיוחד את החברות עזריאלי, מליסרון, אמותו ריט 1. לגבי עזריאלי כתבה פיין כי  כי החברה הוכיחה השבוע שהיא אינה תלויה ברכישות בשביל לצמוח. "הקבוצה הודיעה כי זכתה במכרז לרכישת מתחם קופ"ח בדרך מנחם בגין ולהערכתנו, מדובר ברכישה אסטרטגית וחשובה עבור הקבוצה". לגבי אמות ציינה פיין כי תיק הנכסים שלה מאופיין בפיזור נכסים רחב - ללא תלות בנכס בודד. המינוף של החברה ראוי ואופטימלי לענף. מנגד, היקף הייזום יחסית גבוה ותלוי בהתפתחותם של שני פרויקטים עיקריים. שימו לב לתשואת הדיבידנד".

בנק ישראל נתן לשלמה אליהו את ברכת הדרך להשלמת העסקה לרכישת השליטה (69%) בחברת הביטוח מגדל מידיה של ג'נרלי האיטלקית. מהודעת בנק ישראל עולה כי אליהו יכול להישאר עם אחזקותיו הנוכחיות בבנק לאומי(13.49%) על מנת להשלים את העסקה לרכישת חברת הביטוח בתמורה ל-3.5 מיליארד שקל.

ביולייןהודיעה כי תערוך ניתוח של תוצאות הביניים של ניסוי ה-CLARITY, ניסוי קליני בשלב  II/III עבור BL-1020, תרופה לטיפול בסכיזופרניה הניתנת בבליעה. ניתוח הביניים, שתוצאותיו צפויות להתקבל ברבעון הראשון של 2013, יבוצע על נתונים שיתקבלו מ-235 נבדקים מ-27 אתרים ברומניה ובהודו. הניתוח יתייחס להשפעת התרופה על התפקוד הקוגניטיבי של הנבדקים לאחר טיפול של שישה שבועות. פגיעה בתפקוד הקוגניטיבי היא אחת הפגיעות העיקריות בקרב חולי סכיזופרניה.

אלביט מערכות הודיעה על חתימת חוזה נוסף בברזיל. Ares Aeroespacial e Defensa Ltd, החברה הבת, זכתה בהזמנת ייצור ראשונה בהיקף של 25 מיליון דולר לאספקת עמדות נשק בלתי מאוישות לצבא ברזיל. עמדות הנשק יסופקו במהלך תקופה של שנתיים.

מנכ"ל מלאנוקס, איל ולדמן, חתם על תוכנית למכירה עיוורת של עד 169 אלף ממניותיו בחברה. היום הגיב ולדמן לירידות החדות במניה ואמר כי "חשבתי שהשוק יהיה יותר אינטליגנטי ויבין שהודעת החברה על מכירת מניות על ידי מנהלים היא תוכנית עונתית". מלאנוקס דיווחה בשבוע שחלף על רווחי שיא ברבעון השלישי של 2012. הרווח הנקי של החברה, בנטרול הוצאות חשבונאיות הנובעות מהמיזוג עם וולטייר, עמד על 50.7 מיליון דולר. רווח רבעוני זה גבוה ביותר מפי שניים מהרווח הנקי בכל שנת 2011.

גבעותשיגרה היום הודעה לבורסה לפיה היא מבקשת להבהיר כי השותפות עדין לא קיבלה הודעה רשמית על החלטת הועדה המחוזית בעניין אישור קידוחי מגד 7 ,6 ו-8.

הוסר מכשול נוסף בדרך למיזוג בתי ההשקעות דש איפקס ומיטב. בדיון שנערך הבוקר במחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אישרה השופטת דניה קרת-מאיר את בקשתה של דש איפקס לחלק דיבידנד מיוחד בהיקף של 226 מיליון שקל. חלוקת הדיבידנד היתה תנאי מתלה למיזוג. דש איפקס עומדת לחלק דיבידנד ענק של 245 מיליון שקל ברוטו ש-202 מיליון שקל ממנו דורשים את אישור בית המשפט בשל חלוקה שלא מקיימת את מבחן הרווח. סכום הדיבידנד שתחלק החברה נטו יעמוד על 226 מיליון שקל, מאחר וחלקים ממנו מוחלקים לאיפקס חיתום ולדש איפקס טכנולוגיות המחזיקות ב-1.16% ו-6.62% מהון המניות של דש איפקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות