אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר קפץ ב-0.7% ל-3.85 שקלים בצל ההסלמה בדרום צילום: בלומברג

הדולר קפץ ב-0.7% ל-3.85 שקלים בצל ההסלמה בדרום

היורו עלה ב-0.2% ושערו היציג: 4.99 שקלים. דריכות בארה"ב לקראת החלטת הריבית בערב והאפשרות כי הפד ירחיב את תוכנית ההקלה הכמותית

24.10.2012, 15:36 | שי סלינס

הדולר המשיך להתחזק היום (ד') מול השקל על רקע ההסלמה בדרום והמגמה השלילית בשווקים הפיננסים בימים האחרונים.

הדולר התחזק ב-0.7% ושערו היציג: 3.85 שקלים. היורו טיפס ב-0.2% ושערו היציג: 4.99 שקלים.

עונת הדוחות הכספיים המאכזבת בארה"ב והחששות סביב משבר החוב של יוון ממשיכים להעסיק את המשקיעים בזירת המט"ח. בנוסף היום בערב צפויה להסתיים הישיבה בת היומיים של הפד, כאשר גוברות ההערכות בשווקים כי היו"ר יודיע על הרחבת ה-QE3.

ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים: "התחזקות הדולר נובעת בעיקר מרכישות המט"ח של חברות האנרגיה. בנוסף, היחלשות היורו בעולם תורמת גם היא להתחזקות הדולר בצל המימושים בשוקי המניות בעולם. לתנודתיות של היורו במסחר העולמי ישנה השפעה מהותית על המסחר בדולר-שקל. שוק ההון לא מתמחר כרגע שינוי בשער הריבית השקלית ביום שני".

במקביל בן ברננקי, יו"ר הפדרל ריזרב, יצטרך מחליף בקרוב. במידה ומיט רומני ייבחר לנשיאות ארה"ב הוא כבר אמר כי יחליף את ברננקי, אשר כהונתו בתפקיד תסתיים בינואר 2014. עם זאת, גם אם הנשיא המכהן, ברק אובמה ייבחר, כנראה שהוא יצטרך למצוא מחליף ליו"ר הפד. ברננקי אמר לחבריו הקרובים כי הוא כנראה לא ינסה להיבחר לכהונה נוספת, כך לפי ה"ניו יורק טיימס".

לפנות בוקר פורסם בסין כי מדד הייצור עמד באוקטובר על תוצאה של 49.1 נקודות, לעומת 47.9 נקודות בחודש שלפני כן. מדובר בשיפור לעומת החודש הקודם אולם התוצאה נמוכה מרף ה-50 נקודות המסמן על צמיחה של הלכללה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות